Bademcik Ameliyatı Ne Zaman Yapılmalıdır

'Sağlık Rehberi' forumunda Wish tarafından 29 Oca 2010 tarihinde açılan konu

 1. Bademcik ameliyatı ne zaman yapılmalı
  Bademciğin vücuda etkileri
  Bedemcik Ameliyatı


  Bademcikler irileştiğinde boğazın çapını daraltır ve horlama ile birlikte uykuda nefes tıkanmalarına neden olur. Bu durum çocuklar ve yetişkinler için geçerlidir. Çocuklar için ortaya çıkan en önemli tehlikeler ise; horlama, huzursuz uyku ve gece terlemeleri gibi belirtileri olan bu sorunun büyüme ve gelişmede geri kalmaya neden olmasıdır. Bu durumdaki çocuklarda, saldırganlık, huysuzluk gibi kişilik değişiklikleri ile öğrenme güçlükleri ortaya çıkabilmektedir.

  Bademcikler ve geniz eti (büyük olmasa da) yüksek ateşle seyreden sık iltihaplanma durumlarında, çocukları kalp ve eklem romatizması riski altında bırakır. Sık enfeksiyon geçiren çocukların da bademcik ve geniz etleri ameliyatla alınmaktadır.

  Klasik bademcik ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır.Bademcikler kan dolaşımı fazla olan dokulardır. Bu yüzden ameliyat sırasında ve sonrasında kanama ihtimali vardır.

  Dondurma, çocukların sağlıklı büyümesi ve kemik erimesi sorunu olan kişiler için büyük önem taşıyan bir besindir
  Hijyenik ortamda üretilen dondurmanın doğal enfeksiyonu artırıcı etkisi bulunmamaktadır.

  Thermal welding, operasyon esnasında ısı enerjisi ile ameliyat alanında kanama kontrolünü sağlar ve daha sonraki dönemde doku iyileşmesini hızlandırır. Bu yöntem ameliyat esnasında kanamayı engellediği için, ameliyat süresini ve anestezi süresini önemli ölçüde azaltmaktadır.

  ameliyat sonrası dönemde yine çok önemli bir problem olan ve yaklaşık 10 gün kadar süren ağrı şikayeti de önemli ölçüde azalmıştır.