Badem yağı saça nasıl kullanılır

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Meryem tarafından 24 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. badem yağı saça nasıl uygulanır

  Duştan Önce Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

  Badem yağının en bilinen uygulama şekli banyo öncesinde saç diplerine ve saç uçlarına sürülerek bekletilmesidir. Bu uygulama şeklinde saçlara badem yağı 3 çorba kaşığı kadar uygulanarak tamamına yayılır. Saçlar bir bone yardımıyla kapatılarak etki etmesi hızlandırılır. Bir saat süreyle beklettikten sonra duş esnasında arındırılır. Badem yağını saçınızdan temizlerken önce şampuan dökerek köpürtmeye çalışın. Aksi halde direk sıcak su dökerek ıslatırsanız badem yağının saçtan arınması güçleşecektir.  Duştan Sonra Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

  Bir diğer uygulama şekli ise duştan çıktıktan sonra saç uçlarına birkaç damla badem yağını uygulamaktır. Saçlarınız nemli haldeyken parmak uçlarınıza badem yağından iki damla alın ve uçlara masaj yapın. Bu işlem saç uçlarının kırılmasını engelleyecektir. Badem yağını sürdükten sonra durulamanıza gerek yoktur. Az miktar kullanılan badem yağının saçları yağlandırma etkisi bulunmaz. Aksine dış etkenlere karşı saç uçlarını korur.  Kepek Ve Kuruluk İçin Badem Yağı Nasıl Uygulanır?

  Badem yağını saç diplerine de uygulayabilirsiniz. Saçlarınızda aşırı kepeklenme ve saç derisinde kuruluk varsa badem yağını parmak uçlarınıza alarak saç köklerine masaj yapabilirsiniz. Yarım saat beklettikten sonra duşta arındırmanız gerekmektedir. Badem yağının saç köklerinizden arınmadığını düşünüyorsanız durulama suyuna bir kaşık elma sirkesi ilave ederek daha hızlı bir arındırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
   


Similar Threads: Badem yağı
Forum Başlık Tarih
Sorun Cevaplayalım badem yağı nasıl kullanılmalı 10 Ocak 2012
Sorun Cevaplayalım bol yağış alan ağaçların sürekli yeşil kaldığı ormanlara ne denir 23 Eylül 2012
Sorun Cevaplayalım Sol Ayağım kitabının kahramanları hakında bilgi 27 Şubat 2012
Sorun Cevaplayalım çam terebentin yağı faydaları ve kullanımı 20 Şubat 2012
Sorun Cevaplayalım Ozon Yağı Nerede Satılır 12 Şubat 2012