Badem Yağı ile Doğal Saç Bakımı

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 14 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


 1. Badem Yağı Nasıl Kullanılır?
  Badem yağı saça nasıl uygulanır?
  Badem yağı saç bakımı

  Çok yararlı bir besin badem Badem yağınında bir o kadar faydası var bunlardan biriside saçlar için olan yararları Badem yağı, saç ve cilt bakımında kullanılan doğal bir üründür. Mineral katkısı yüksek, cildin ve saçların E vitamini gereksinimini karşılayan çok yararlı bir yağdır. Özellikle saçlar için, badem yağı bir mucizedir.
  Saç güçlendirici, kırık oluşumunu engelleyici, besleyici, koruyucu ve nemlendirici olarak saç bakımında kullanılmaktadır.

  Badem yağını Banyo yaptıkdan sonra elinize biraz sürüp nemli saç uçlarınıza yaymanız, bir çok saç kreminden ve jöleden daha etkili bir sonuç verecektir. Ve kurumuş saç uçlarınız oldukça canlı görünecektir.

  Aynı zamanda eve geldiğiniz bir akşam badem yağını tek başına saç diplerinize sürebilir, bir yada ki saat beklettikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz.buda saçlarınız için oldukca faydalı bir bakım olacaktır.

  Bir küçük dip not düşelim Badem yağı sürülmüş saç ile ile hemen duşa girilmemelidir. Çünkü yukarıdan aşağıya doğru akan suyun saçta bulunan badem yağını vücuda yayacağı ve badem yağını vücuttan çıkarması zorlaşacaktır. Bu yüzden önce saçınızı yıkamanız tavsiye edilir.

  [​IMG]
   


Similar Threads: Badem Yağı
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Badem Yağının Saça Faydası 14 Ağustos 2013
Kişisel Bakım Saç İçin Tatlı Badem Yağı 5 Aralık 2011
Kişisel Bakım Badem Yağının Cilde ve Yüze Faydaları 3 Aralık 2011
Kişisel Bakım Saç İçin Badem Yağı 25 Ekim 2011
Kişisel Bakım Badem Yağının Cilde Faydaları 20 Mayıs 2011