Backstreet Boys Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda Masal tarafından 14 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. Backstreet Boys Hayatı ve Fotoları


  Backstreet Boys Biyografisi


  Backstreet Boys, 1992 yılında kurulmuş ünlü Amerikan pop grubudur.

  rup iki kuzen tarafından kurulmuştu. Kevin Richardson ve Brien Littrell, müzik yaşamlarına bir kilise korosunda başlamışlardı fakat daha sonra bu işten sıkılan iki kuzen, daha çok ilgi çekecek işler yapmaya karar verdiler. Yapabilecekleri tek iş şarkı söylemekti ve hemen bir grup oluşturdular. Bu ikiliye daha sonra Howie Dorough ve A. J. McLean katıldı. Bu kalabalık grubun son elemanı Nick Carter grup elemanları tarafından keşfedildi ve hemen gruba alındı.

  Backstreet Boys ilk başlarda çok sıkıntı çekti. Kurulmak için kötü bir zaman seçmişlerdi. O dönemde piyasa çok güçlüydü. Kendilerine bir yer edinmeleri ve fark edilmeleri oldukça uzun sürdü. Sonraları şans yavaş yavaş yüzlerine gülmeye başladı ve Take That gibi ünlü gruplar dağıldı. Böylece lidersiz kalan müzik piyasası onları bağrına bastı.

  Backstreet Boys, uzun ve zorlu çalışmalardan sonra “Daubt isimli albümlerini 1995 yılının sonlarında çıkardılar. Albüm, Avrupa ve Amerikada piyasaya sunuldu. Fakat çok ilginç karşılandı. Amerikada fazla tutulmayan ve alışılmış bulunan albüm Avrupada büyük ilgi topladı. Avrupa listelerinde ilk 10a giren ve Top 10 listelerinde haftalarca kalan parçalar Amerika listelerinde alt sıralardan kurtulamadı. Grup ilk albümlerinden sonra amaçlarının yarısını gerçekleştirmişti. Tanınmış ve tutulmuştu. Bundan sonra işleri kolaylaşmıştı. Fakat kendi ülkelerinde başarı kazanamamak grubu bir haylü üzdü.

  Grubun şansı 1997 yıılında döndü. O yıl yayınlanan “Everybody adlı albüm çok tutuldu. Albümde yer alan “Quiet Playing Games ve “As Long As You Love Me tüm dünya listelerini alt üst etti ve haftalarca üst sıralardaki yerlerini korudular. Böylece grup kendi evinde de başarıyı yakalamış oldu. Albüm o kadar başarılı oldu ki 1997 Grammy ödüllerinden de payını aldı. Böylece BackStreetBoys Amerikada da aranan ve sevilen bir grup oldu.

  Grup, içinde bulunduğumuz günlerde yeni çıkan Millenium albümünün satış grafiğini merakla izliyor. Albümün en çok ilgi gören parçası hiç kuşkusuz “I Want It That Way. Ayrıca grup bu parçaya Los Angelesta bir de video klip çekti.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]