Bacaklardaki Çatlaklar için hangi bitkisel kürler kullanılır?

'Moda Rehberi' forumunda Blue tarafından 24 Kasım 2008 tarihinde açılan konu


 1. Çatlaklar İçin Portakal ve Kekik Yağı Karışımı

  Portakal Yağı – Kekik Yağı Karışımı: 1 fincan kekik yağı, 1 fincan portakal yağı, yarım fincan badem yağı, 1 tatlı kaşığı yasemin yağı ve 1 kaşık limon suyu ile yapılan bir karışımdır. Malzemelerin tamamı bir kap içerisine konularak iyice karıştırılır. Elde edilen karışım masaj yapılarak bacaklara sürülür. Normal şartlarda yıkamanıza gerek olmayan bu karışımı, hamile bayanlar kullanıyorsa ortalama 45 dakika kadar bekledikten sonra yıkamalıdır. Bu karışımı haftanın her günü bacaklarınıza uygulayınız.

  Çatlaklar İçin Kakao-Badem-Kayısı Karışımı

  Kakao – Badem – Kayısı Yağları Karışımı: 1 tatlı kaşığı gliserin, 1 tatlı kaşığı kakao yağı, 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı kayısı yağı, 1 şeker kaşığı zeytinyağı, 1 şeker kaşığı keten yağı, 1 şeker kaşığı kantaron yağı ve 1 şeker kaşığı çörek otu yağı ile yapılan bir karışımdır. Malzemelerin tamamı bir kap içerisinde hepsinin özü birbirine geçene kadar iyice karıştırılır. Ortaya çıkan karışımı bacaklarınıza masaj yaparak sürün. Karışım, bacaklarınızda yaklaşık olarak 3 saat kadar bekledikten sonra yıkayınız. Bu karışımı haftada en az 3 defa bacaklarınıza düzenli olarak uygulayınız.

  Çatlaklar İçin Bitkisel Çözüm Önerisi

  Susam – Zeytinyağı Karışımı: Zeytinyağı ve yeteri miktarda susam tohumunu bir kavanoz içerisine koyarak 2 ay kadar güneş altında bekletiniz. Karışım yeterince bekletildikten sonra haftada 2 defa bacaklarınıza masaj yaparak yedirin.

  Çatlaklar İçin Bitkisel Çözüm Önerisi

  Çilek Yağı – Badem Yağı Karışımı: Badem yağı ile çilek yağını bir kap içerisinde iyice karıştırınız. Karışımı masaj yaparak bacaklarınıza sürünüz. 1 saat bekledikten sonra bacaklarınızı yıkayabilirsiniz. Bu karışımı haftada 2 defa bacaklarınıza uygulayınız.