Bacak Kasılması

'Sağlık Rehberi' forumunda By RiZeLi tarafından 6 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. Bacak Kasılması
  Bacak Kasılması Nedenleri
  Bacak Kasılması Çözümü


  Gece boyunca bacak ağrıları kramplar kasılmalar tikler atmalar nedeniyle uyuyamıyor ve tam uykuya daldığınız anda yerinizden kalkıp bacaklarınızı rahatlatmak için bir tur atmak istiyorsanız RESTLESS LEG SYNDROME yani huzursuz bacak sendromuna yakalanmış olabilirsiniz. Diğer uyku problemleri gibi bu sorun da ileri yaşlarda daha sık görülüyor. Tam olarak sebebi bilinmeyen sendrom demir eksikliğine bağlı kansızlık, böbrek yetmezliği yada şeker hastalığının ilk belirtisi olarak ortaya çıkabiliyor.


  Özellikle iş stresinden boğulan ve akşamları alkol kullanan kişilerde sık görülüyor. Bu hastalığın yeni çıkan ilaçlarla kontrol altına alınabilecek bir uyku problemi olduğunu bilmelisiniz. Bacaklarınız size huzur vermiyorsa önce doktorunuza gözükerek genel bir kontrolden geçin. Bir sağlık sorununuz olup olmadığını araştırın. İlaç kullanmak istemiyorsanız uykunuzu düzenlemekle işe başlayın. Evinize ve yatak odanıza günün stresiyle girmeyin.
  Yatak odanızı sessiz serin ve sizi rahatsız edecek gürültülerin olmadığı bir ortam haline getirin. Televizyon ve diğer elektronik cihazları kapatın.


  Rahatlayın..

  Akşam yemeklerini erken saatte ve hafif yiyin. Sinir sistemini destekleyecek b12 vitamini, demir, potasyum ve kalsiyumdan zengin bir beslenme programı edinin.


  Uyarıcı etkileriyle uykunuzu bölecek sigara kafein ve alkolden uzak durun.
  Yatmadan birkaç saat önce yürüyüş yapın.rahatlatıcı bir kitap veya meditasyonla uykuya hazırlanın.


  Bunlara rağmen bacaklarınız hala size rahatsızlık veriyorsa soğuk ve sıcak su tutun yada hafif bir masaj yapın.

  Bacak Kasılmasında En Önemli Çözümlerden Biride Furbolcular gibi Hemen Her Gün Açam-Germe Yapıp Rahatlamak Olacaktır.Ama O Açma -Germeyi Aksatırsanız Vücudunuz Ona Karşı İstek Başlayacaktır.Günü Gününe Yaparsanız Daha Sağlıklı Olcaktır.
    2. Cevap: Bacak Kasılması

  Bizde Bitane elektrikli bi alet var ayağına koyuyosun elektrik eriyo hem kaslarını geliştiriyo. ondan olabilirmi çözümü ??
    3. Cevap: Bacak Kasılması

  Elektrik erirmi Anlamadımm=(
    4. Cevap: Bacak Kasılması

  Geliyo Anlamında :)))