Bacak germe ameliyatı

'Sağlık Rehberi' forumunda Aysell tarafından 13 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. Bacak germe ameliyatı videosu


  [FLV]http://188.138.35.16/$sitepreview/cerrahisitesi.com/video/525.flv[/FLV]

  Bacak germe estetiği, tam teşekküllü bir hastanede, genel anestezi altında yapılır, ortalama süresi 2 saattir. Hastanede kalış süresi 1 gündür. Ameliyat sonrası kişiyi rahatsız edecek derecede ağrı olmaz. Hissedilen ağrı, ağrı kesici ilaçlar ile rahatlıkla kontrol altına alınabilir. Hasta aynı gün ayağa kalkabilir. Bacak germe ameliyatı sonrası bacak iç yüzünde şişlik ve morarma meydana gelebilir. Oluşan şişlik ve morarmaların tamamen düzelmesi birkaç hafta sürebilir. İyileşme dönemi kişiden kişiye oldukça değişkendir, yaklaşık 7-10 günde tam olarak iyileşme sağlanır. Kişinin iş hayatına dönmesi de yaklaşık bu kadar zaman alır. Güç gerektiren işler ve sportif hareketlere 4 hafta sonra başlanabilir.

  Estetik bacak germe ameliyatı iz bırakıcı nitelikte bir ameliyattır, ancak ameliyat izi zamanla kaybolur. Bacak germe estetiğinin sonuçları oldukça yüz güldürücüdür. Hastaların tamamına yakın bir kısmı bacaklarının gerginleşmesinden dolayı büyük bir özgüven kazanarak mutlu olmaktadır.


  Bacak germe estetiği nasıl bir ameliyattır?

  Bacak iç yüzünde yağ fazlalığı olup da, deride gevşekliği ve sarkması olmayan kadınlarda ameliyat izi oluşturmayan yöntem olan liposuction işlemini uygulamak daha doğrudur. Dokular henüz diriliğini yitirmemişse bu bölgenin yağlarını liposuction ile almak mümkündür. Ancak yaşın ilerlemesine bağlı olarak deride de gevşemeler varsa liposuction doğru bir tercih olmaz, bu durumda fazlalık yağların, fazalık olan deri ile bereber çıkarılarak normal cilt gerginliğinin de sağlanması daha uygun olur. Bacak germe operasyonunda kasık çizgisi üzerinden bacak iç yüzüne doğru fazlalık olan bir miktar deri çıkarılır, bacak iç yüzünün derisi yukarıya doğru gerdirilerek kasık çizgisi üzerinde tekrar dikilir. Böylece hem fazlalık olan yağlar çıkarılmış olur, hem de derinin gerginliği sağlanmış olur. Ben, yaptığım bacak germe operasyonlarında, kasık bölgesinden çıkardığım deriyi tam kasık çizgisinin üzerine gelecek şekilde diktiğim için ameliyat izi de kasık çizgisinin içinde kalıyor ve bikini içinde kalacak şekilde tasarlamaya özen gösteriyorum. Bazı dikkatle seçilmiş hastalarda bacak germe estetiği ile birlikte, liposuction işlemini de kombine etmek mümkün olabilir.
   


Similar Threads: Bacak germe
Forum Başlık Tarih
Sağlık Rehberi Bacak Ağrısı ve Ayak Uyuşması 17 Mayıs 2016
Sağlık Rehberi Bacaklarda Kırmızı Lekeler neden olur? 9 Mart 2014
Sağlık Rehberi Bacak ağrıları nasıl geçer 25 Ocak 2014
Sağlık Rehberi Bacak kasları hakkında bilgi 19 Aralık 2012
Sağlık Rehberi Uykuda Bacak Hareketleri Sendromu 14 Nisan 2011