Bacak Bacak Üstüne Atmanın Zararları

'Sağlık Rehberi' forumunda anniccha tarafından 16 May 2010 tarihinde açılan konu


 1. 18 bin 61 kişiye uygulanan anket sonucunda yayımlanan raporda, modern toplumun standart alışkanlıklarının insan sağlığına etkileri araştırıldı.  [​IMG]

  Bacak bacak üstüne atarak oturmak varisleri artırıyor. 25 yaşın üstünde ortaya çıkan selülit kadınların yüzde 85-90′ında görülüyor.
  Etkenler muhtelif

  Merkezi Malezyada bulunan ve Çin genelinde de faaliyet gösteren M.J. Sağlık Yönetimi Merkezi adlı kuruluşun raporunda, bacak bacak üstüne atmanın kan akışını engellediği, buna bağlı olarak kan pıhtılaşması, bel burkulması ve incinmesi, omurga disklerinin kayması ve skolyoz (omurgada anormal eğrilik) gibi ciddi rahatsızlıklara neden olduğu bildirildi.  Dermatolog Erçin Özüntürk kadınların yüzde 85-90′ında görülen selülitin artmasında varisler, dar kıyafetler ve bacak bacak üstüne atmanın etkili olduğunu bildirdi.

  25 yaş alt sınır

  Dr. Özüntürk, selülitin genetik, metabolik ve damarsal gibi nedenlerle ortaya çıktığını vurgulayarak, “25 yaşın üstünde ortaya çıkan selülit kadınların yüzde 85-90′ında görülmektedir dedi.

  Yanlış beslenme de etkin!

  Genetik nedenlerin yanı sıra doğum kontrol hapları, hamilelik, aşırı kilo ve yanlış beslenme, alkol tüketimi, stres, hareketsizlik ve ruhsal problemlerin de selülite yol açtığını ifade eden Dr. Özüntürk, “Varisler, dar kıyafetler ve bacak bacak üstüne atmak da selülitin artmasına neden oluyor. Bacak bacak üstüne atınca dolaşımda problemler ortaya çıkıyor ve bu da selülit oluşumunu hızlandırıyor diye konuştu.

  //alıntı//
   
  Son düzenleme: 16 May 2010
 2. Cevap: Bacak Bacak Üstüne Atmanın Zararları

  Hımmm :f40:
  Teşekkürler annicha :f40:
   
 3. Cevap: Bacak Bacak Üstüne Atmanın Zararları

  Allah ın sopası yok ki.... :)))))))))))))))))))
   
 4. Cevap: Bacak Bacak Üstüne Atmanın Zararları

  :f196:Reca ederim Belinay ben tişkür ederim :f40:
   
 5. Cevap: Bacak Bacak Üstüne Atmanın Zararları

  Ama ben bacak bacak üstüne atmadan oturamam kiii..:(