Babalar Günü İler İlgili Kompozisyon

'Önemli Gün ve Haftalar' forumunda SümbüL tarafından 28 May 2010 tarihinde açılan konu

 1. Babalar Günü İler İlgili Kompozisyon
  Babalar Günü
  Kompozisyonlar
  Babalar Günü İler İlgili yazılar


  Canımızdan çok sevdiğimiz babalarımız için birbirinden güzel kompozisyonlar..
  Tabi en güzeli kendimiz yazmamızz.. ;):f40:


  ------------

  Onları çok seviyorum.
  Bu dünyada hakkını ödeyemeyceğimiz tek sey anne ve babalarımızdır..
  Hiç bir insan hiç bir kimse bizlerin annesinin babasının bizler için katlandığı eziyet ve cefalara katlanamaz..
  Hiç bir insan anne ve babalarımız kadar bizim sağlımızı mutluluğumuzu ve sıhhatimizi düşünemez..
  Hiç bir insan Allaha bizlerin bu dünyada ve öteki dunyada selamete kavuşması için anne babalarımız kadar dua ve niyazda bulunamaz
  Bir evlat için kendini gözünü kırpmadan ateşe atıcak olan bir kişi varsa oda annedir
  İşte bu yüzden bizleri doğuran çeşitli zorluklara eziyetlere katlanarak bizi yetiştiren ve bu günlere getiren anne babalarımızın kıymetini çok iyi bilmeli onlara her zaman ve her yerde sevgi saygı ve hürmetimizi kusursuz sekilde göstermeliyiz.. Şunu iyi bilmeliyiz ki yaptığımız her işte önce Allahın sonrada anne ve babamızın rızasını almalıyız.. çünkü yaptığımız herhangi bir şeyin yolunda gitmesi sonunun hayırlı bitmesi, onların gönüllerinin alınmasına bağlıdır..
  Anne babamızı hiçe sayar onları hal hatır etmez ve hiç bir konuda onlara bilmeseler bile sırf gönlünü hoş etmek ve rızasını almak için danışmazsak hiç bir işimiz yolunda gitmez. Hepimiz bunu bizzat yaşayarak tecrübe edinmiştir
  Anne babamız bizi nasıl küçüklükten yetiştirip bu günlere getirdiyse.. bizde onların bütün ihtiyaçlarını karşılamalı ve en küçük rahatsızlıklarında hiç kimseyi gözetmeksizin onlarla anında ilgilenmeliyiz..
  Anne ve babanın değeri hiç bir zaman ölçülemez ve hakkı hiç bir zaman ödenemez.. bizlerde her çocuk gibi ailemize anne ve babamıza yakışır birer evlat olmalı ve hem bu dünyada hemde öteki dünyada onların yüzünü ak çıkarmalıyız..
  Her zaman bizim gibi birer evlat yetiştirdikleri için gurur duymalarını sağlamalı ve onları hiç bir zaman utandırmamalıyız

  Sevgilerini bir an bile esirgemedikleri için,
  En kötü günlerimde yanımda olup bana destek verdikleri için,
  İyi veya kötü yaptığım hatalarım karşısında benim elimden tuttukları için,
  Ne olursa olsun, ne yaparsam yapayım doğruyu söyleyip yardımlarını istediğim de yanımda olduklarını bildiğim için,
  Üzüntümle üzülüp, sevincimle sevinen, en kötü günlerimde sıcak sevgilerini hissettiğim.
  Anne ve babamı çok seviyorum ve iyiki varsınız diyorum.

  GÜLPARE

  ------------------------

  CANIM BABACIM

  Babalar gününü kutluyor o mübarek elelrinden öpüyorum.Biliyorumki sana özel bu günde seni mutlu edecek en büyük armağan seni daima seven ve sorumluluklarını yerine getiren bir oğulun olduğunu bilmen ve buna inanmandır.

  Sevgili babacım sen ailemimizin en büyüğü ve evimizin direğisin.Fedakarca çalışıp, emek vererek evimizin ihtiyaçlarını karşılamak için uğraşıp durursun.Benim okuyup iyi bir insan olmama için maddi manevi hiçbir desteğini esirgemeden yemez yedirir, giymez giydirirsin.

  Babacım bana inanıp güvenmeni ve birgün benimde sana hayırlı bir evlat olarak yapmam gereekn herşeyi yapacağımı zaten biliyorsun.Ailemizin mutluluğu ve yuvamızın sıcaklığını yaşadığım ve öğrendiğim tüm güzellikleri senin bizim için veriğin emeklere borçlu olduğumu biliyorum.Sorumluluğunu bilen iyi bir babanın oğlu olduğum için çok şanslıyım bana verdiğin emekleri boşa çıkarmayarak aileme ve vatanıma faydalı bir insan olcağım.

  Canım babam Allahtan sana sağlık mutluluk ve uzun ömür vermesi için dua ediyoruym.Unutma ki birgün yaşlandığında senin elin, ayağın herşeyin ben olan bir evlat olacağım.Tıpkı ben küçücükken senin bana olduğun gibi.Seni çok seviyorum, babalar gününü yıllarca aile huzurumuz ile sağlık içinde kutlamayı diliyor saygıyla ellerinden öpüyorum.

  ----------------

  Antik Romadan Bugüne Babalar Günü

  Anneler Günü kadar eski olmasa da Babalar Gününün de bir geçmişi var. Bazı tarihçiler, Babalar Gününün Antik Romada bile kutlandığını belirtiyor. Bazı araştırmacılar tarih belirtmezken Babalar Gününün Batı Virginiada ortaya çıktığını savunuyor. Batı Virginiada yaşayan John Dowdynin annesi öldükten sonra onun yerini alan babası için böyle bir gün kutlanmasını istediği söyleniyor. Diğer araştırmacılar ise 1910 yılında Washingtondaki John Bruce Doddun 6. çocuğunun doğumu sırasında hayatını kaybeden annesinin ardından hayatını çocuklarına adayan babası William Smarta özel bir gün armağan etmek amacıyla bu fikri ortaya attığını belirtiyor. Dodd, anneler günü kutlanırken babalar gününün olmayışını büyük bir haksızlık olarak nitelendirmiş. Hemen babasının doğum günü olan 5 Haziranın babalar günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış. Ama bu çalışmalar bir sonraki yılın 19 Mayısına kadar sürmüş.

  Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910′da Washingtonın Spokane şehrinde kutlanmış. Daha sonra diğer eyaletlere yayılmış. Ancak Babalar Günü resmi olarak 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidgein desteğiyle kutlandı. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımladı.

  Nerede olurlarsa olsunlar babalarımıza bugün sesimizi duyuralım. Tüm babaların ve baba adaylarının bu özel günü kutlu olsun