Aziz Yıldırım Şike İddianamesi

'Spor Gündemi' forumunda EyLüL tarafından 28 Şubat 2012 tarihinde açılan konu 1. Aziz Yıldırım Şike İddianamesi tam metni

  Aziz yıldırım'ın iddianamesi

  Şike soruşturmasının 2 numaralı sanığı olan F.Bahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın 21 Şubat Salı günü Çağlayan Adliye’sinde yapacağı savunma herkes tarafından merakla bekleniyor. Bu savunmanın içeriği bir çok spekülatif haberlere de malzeme oldu. İşte merakla beklenen 420 sayfalık bu savunmanın bir bölümü.

  Aziz Yıldırım şike ile ilgili suçlandıkları karşılaşmalara tek tek yanıt verirken Trabzonspor ile ilgili gözden kaçırılan bir çok şeye de dikkat çekiyor. Özellikle F.Bahçe’nin şike yaptığı iddia edilen maçlarda Trabzonspor’un girişimlerini savunmasında gözler önüne seriyor. Bu suçlamaları iddianameye konulmayan ancak ek delil klasörlerinde yer alan tapelerle destekliyor.

  İşte o savunmanın bölümlerinden önemli parçalar:1- TRABZON, SİVASSPOR’A TEŞVİK VERMEK İSTEDİ.2- TRABZON, A.GÜCÜ İLE GABRİÇ KARŞILIĞI ANLAŞTI.ÇIKARTILAN TAPELER VAR. 5 MİLYON NEREDE.SEÇİM ÖNCESİ SİYASETÇİLERE ŞANTAJ YAPTILAR.

  İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, müşteki olarak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Mevlüt Engin, Turgay Demircan, Ali Akdağ, Şenel Kaçmaz, Hüseyin Vasfi Yolasığmaz, Mustafa Cici, Hakan Akbaş, Yakup Bekdemir ve Ahmet Bulut bulunuyor.

  Şikenin şifreleri: Tarla, işçi, dikim

  İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen 'Futbolda Şike' iddianamesinde ilginç detaylar bulunuyor. Yapılan çalışmalar sonucunda bu şifreli konuşmalar şöyle değerlendirildi: "Bu ifadelerin futbol maçlarında yapılan şike faaliyetleri ile ilgili olduğu, İşçi olarak tabir edilenin futbolcu, tarla olarak tabir edilenin futbol maçı, dikim olarak konuşulan konunun ise şike yapılması anlamlarına geldiği tespit edilmiştir." İddianameye göre şikenin kodları

  Şike parası almanın kodu: Kahve içmek

  Aziz Yıldırım: Şirket CEO'su ya da 'bir numara'

  Futbolcular: İnşaat işçisi veya mağdur