Aytuğ Atıcı Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda YAREN tarafından 19 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


 1. Aytuğ Atıcı hakkında bilgi,
  Aytuğ Atıcı biyografi,
  Aytuğ Atıcı Hayatı

  PROF. DR. AYTUĞ ATICI
  [​IMG]

  1964 yılında doğdu. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Yenidoğan Uzmanlık eğitimlerini tamamladı. 2002 yılında Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne atandı ve burada Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesini kurdu. 2003 yılında Profesör oldu.

  Mersin Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliği ve Dekan Yardımcılığı, İlk Yardım Araştırma ve Uygulama Merkezi Kurucu Müdürlüğü görevlerini üstlendi. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Kurucu Müdürlüğü, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı, Neonatoloji Bilim Dalı Başkanlığı ve daha birçok idari görevlerde bulundu. Bunların yanı sıra, Mersin Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu Üyeliği, Gebe Eğitim Merkezi Kuruculuğu ve Sağlık Bakanlığı bünyesinde danışma kurulu üyelikleri yaptı. Ürettiği ulusal projelerle 10 binden fazla sağlık çalışanının eğitimine katkı sağladı.

  Çeşitli ülkelerde bilimsel inceleme ve gözlemlerde bulundu. Çalışmaları nedeniyle yurt içi ve yurt dışında yapılan 200’den fazla bilimsel etkinliğe davet edilerek konuşmalar yaptı. Kendi alanında 11 kitabın editörlüğünü yaptı. 100’den fazla makalesi yurt içi ve yurt dışı bilimsel der gilerde yayınlandı. Bu çalışmalarından bazıları çeşitli ödüllere layık görüldü.

  Profesör Dr. Aytuğ ATICI meslekî kariyerinin yanı sıra toplumsal faydanın peşinde, insana yakışır, özgür ve eşit bir dünyanın hayaliyle bir çok sivil toplum örgütünde aktif rol almıştır. Yaşamı boyunca Atatürk’ün çizdiği çağdaş yolda yürüyen ATICI Türkiye’nin laik, demokratik,sosyal ve hukuk devleti yapısını korumaya yönelik tavrından asla vazgeçmemiştir. Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Çağdaş Eğitimi Destekleme Derneği Üyesi aynı zamanda UNİCEF Türkiye Milli Komite Mersin Şubesi Kurucu Üyesi ve Başkanı olarak çalışmıştır.

  İlkelerinden ödün vermeyen sarsılmaz bir inançla üç yıl süreyle Mersin Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi yapmıştır.

  Prof.Dr. Aytuğ ATICI, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Doçenti olan Şebnem ATICI ile evli olup İstanbul Teknik Üniversitesi’nde okuyan Göktuğ ve ilköğretime devam eden Doğa’nın babasıdır.

  Kaynak: aytugatici.com
   


Similar Threads: Aytuğ Atıcı
Forum Başlık Tarih
Biyografi Barasbi Baytugan Kimdir Kısaca 25 Haziran 2012
Biyografi Ali Sait Akbaytugan Kimdir 23 Mart 2012