ayşe özyılmazel hayatı,ayşe özyılmazel kimdir

'Biyografi' forumunda YAREN tarafından 16 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. ayşe özyılmazel,ayşe özyılmazel kim?
  ayşe özyılmazel biyografisi,ayşe özyılmazel hakkında

  [​IMG]

  Ayşe Özyılmazel 24 Ekim 1979'da İstanbul'da doğmuştur.Ünlü sanatçı Neco'nun kızıdır. İstek Semiha Şakir Lisesi'nden 1997 yılında mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi Sinema Bölümü'nünden 2001 yılında mezun oldu.

  Ayşe Özyılmazel "Sana Bi'şey Olmasın" adında bir kitap yazmıştır. İstanbul Gelişim Orkestrası'nda bir süre görev aldıktan sonra Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başlamıştır.Halen bu gazetedeki görevine devam etmektedir.

  14 Aralık 2008 yılında Universal Taxim Edisyon etiketiyle yayınlanan ve Uzay Heparı anısına hazırlanan Uzay Heparı - Sonsuza albümünde daha önce Demet Sağıroğlu'nun seslendirmiş olduğu "Biçare" isimli besteyi yeniden yorumlayan müzisyen böylelikle müzikal kariyerinin ilk şarkısına imza atmış oldu.
  Bu şarkı Billboard Türkiye listelerinde 35 numaraya yükselmiştir.

  21 Aralık 2009 tarihinde kendi adını taşıyan ilk albümünü çıkarmıştır.
  Bu albümde sanatçıya Yalın Mert Ekren Teoman Tufan Taş Nurkan Renfa gibi isimler eşlik etmiş albümün fotoğraflarını ise ablası Zeynep Özyılmazel çekmiştir. Sanatçının müzik kariyerindeki ilk video klip ise Hakan Yonat tarafından sözleri kendisine müziği ise aynı zamanda albümünün de prodüktörlüğünü yapan Mert Ekren'e ait olan "Enerji"ye çekilmiştir.