Ayşe Kulin Kimdir Kısaca

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 27 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. Ayşe Kulin Kimdir


  Ayşe Kulin Kimdir Kısaca Hayatı

  Ayşe Kulin 1941 İstanbul doğumlu yazar ve gazetecidir.

  Kaleme aldığı biyografik eserleri ve romanlarıyla çok okunan yazarlardan biri olmuş ve birçok ödül kazanmıştır. Üslubundaki akıcılık ve yalınlıkla büyük övgü alan yazarın öykü ve kitapları senaryolaştırılıp beyazperdeye aktarılmıştır.

  Öykülerden oluşan ilk kitabı Güneşe Dön Yüzünü 1984 yılında yayınlandı. Bu kitaptaki Gülizar adlı öyküyü, Kırık Bebek adıyla senaryolaştırdı ve bu filmi 1986 yılında Kültür Bakanlığı Ödülü'nü kazandı.Ayşe Kulin 2002 yılında yayınlanan Nefes Nefese isimli romanı ile ikinci dünya savaşı sırasında yüzlerce Yahudi'yi soykırımda kurtaran Türk diplomatlarının kahramanlıklarını bir aşk öyküsü ile birlikte işliyor.

  Geniş Zamanlar adlı öykü kitabı, 2007 yılında Star TV'de aynı adla dizi olarak yayınlandı.2004 yılında yazdığı Gece Sesleri romanı, aynı adla televizyona uyarlanarak 2008 ve 2009 yılları arasında Show TV'de yayınlandı.

  [​IMG]
    2. Cevap: Ayşe Kulin Kimdir Kısaca

  gerçekten her kitabı ayrı bir güzel ve heyecanlı.severek takip ve takdir ettiğimiz bir yazar.bize sunduğu bu güzel eserler için kendisine teşekkür ederiz...başarılarının devamını dileriz....