Ayşe Kuliin Hayat isimli romanın özeti

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Misafir tarafından 18 Kasım 2012 tarihinde açılan konu


 1. merhaba, ben ayşe kulinin hayat ismli romanının öztini arıyorum bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
    2. Cevap: Ayşe Kuliin Hayat isimli romanın özeti

  Ayşe Kulin dilinden; Bu kitapta yazdıklarım , babamın da var olduğu dünyada geçirdiğim kırk yılın, dürbünüme çarpan resimleridir; özelimde ve ülkemde 1941’den bu yana yaşadıklarımdan, gördüklerimden derlemelerimdir. Kitaba, beni çok etkileyen, çok üzen, çok sevindiren, bende iz bırakan, belleğimde hep kalan anılarımı aldım. Babamın vefatına kadar beni ilmek ilmek örerek bu günkü ben yapan kişileri, olayları kendi gözümden, kendi kalemimle yansıttım.

  Babam öldükten sonra ise, ne ben aynı Ayşe’ydim ne de Türkiye aynı Türkiye. Babamın olmayışı ve yokluğu beni, Turgut Özal da Türkiye’yi değiştirmişti. Artılarımız ve eksilerimizle başkalaşmıştık. 1983 den sonraki yıllarımın serüveni belki bir başka kitaba konu olur ama elinizdeki sayfalarda okuyacaklarınız, 1983 senesine kadar, Edip Cansever’e rahmetle selam olsun, “Ben Ayşe Kulin Nasılım”a yanıtımdır.

  Çağdaş Türk edebiyatının en sevilen kalemlerinden Ayşe Kulin, ilklerin yazarı olmayı sürdürüyor. Daha önce yüzbinlerce satılan Veda ve Umut adlı kitaplarının devamı niteliğindeki iki kitabı birden Everest Yayınları tarafından yayımlanan Ayşe Kulin, yeni yıla damgasını vuruyor.

  Veda ve Umut’u severek okuyanlar için şimdi Hayat ve Hüzün günleri başlıyor.

  Hayat - Hüzün Ayşe Kulin’in kaleminden bu kez kendi hayatına bir yolculuk…
   


Yükleniyor...