Ayrılmak İsteyen Kadın Nasıl Davranır

'Sosyal Konular' forumunda Yasemin tarafından 1 Şubat 2013 tarihinde açılan konu


  1. Ayrılmak İsteyen Kadın Ne Yapmalı Nasıl Haraket Etmeli


    Eşinden Ayrılmak Boşanmak İsteyen Kadın Ne Yapmalı eşinden ayrılmak evini terk etmek isteyen kadın nasıl hareket etmeli bunu nasıl yapmalı hangi yolları izlemeleri.Eşinizden ayrılmakmı istiyorsunuz eğer Evliliğiniz hakkında karar verme aşamasındaysanız önce eşinizden geçici bir süreliğine de olsa ayrı kalmayı düşünmelisiniz.Belki bu süre zarfında fikriniz değişebilir.Yalnız kalıp düşündüğünüzde bu yapmak istediğinizin belkide yanlış olacağına karar verebilirsiniz.

    Eğer bu önerimiz uygunsa sizin için mümkünse eşinizin evden ayrılmasını önerebilirsiniz çocuklarınızla birlikte sizin kalacak bir yer bulmanız daha zor olacaktır. Şiddet uygulayan kişiler genellikle eşlerinin kendilerini terk etmesine dayanamazlar ve aşırı saldırganlaşabilirler. Bu sebeple ayrılığın mümkün olduğunca güvenli bir biçimde gerçekleşmesi için özenli davranmalı bunun gerektirdiği gibi bir pilan yapmalısınız.

    Kocanızla ayrılık ya da boşanma konusunu güvenli bir şekilde nasıl konuşabileceğinizi önceden planlayın.Evinizden ayrılırken çocuklarınızı da yanınızda götürmeye çalışın onları yalnız bırakmamalısınız.Evinizden ayrıltdıktan sonra nerede kimin yanında kalacağınızı planlayın kalacağınız kişilerle önceden konuşun ve yapmak istediğiniz şeyi güzel bir dille onlara açıklayın.Evinizden kocanızın olmadığı ve birkaç saat dönmeyeceği bir zamanda ayrılmayı tercih edin herhangi bir sorun yaşamamak için kocanızla karşılaşmanızı önleyin.Herşeyi en ince ayrıntısına kadar gözden geçirmeli ve Ayrılmaya bundan sonra karar vermelisiniz.

    Allah kimsenin evliliğini bozmasın çocuklarınız için bir kez daha düşünün ve sizin için en doğru olanı yapın.