Ayrılırken Söylenen Yalanlar

'Kadınca' forumunda EyLüL tarafından 9 Haz 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  Ayrılırken Erkeklerin Söylediği Yalanlar
  Sevgili Kadınlar Güzel günler yaşadığınız, gerçek aşka inanmanızı sağlayan adam sizden ayrılmak istiyor, olabilir. Birlikte olmak kadar ayrılmak da doğaldır ama bu sizin, o adamdan gelecek her söze inanmanızı gerektirmiyor Ayrılık aşamasında erkeklerin söylediği klasik sözlere vereceğiniz tepkiler ve algılamanız çok önemli.

  Erkeklerin Ayrılırken Başvurdukları Yalanlardan Bazıları Şöyle

  İlişkimizde heyecan kalmadı
  Bunu diyen erkek, yeni heyecanlar peşindedir. Mümkünse, her gece başka bir kadınla birlikte olmak istediğinden, önünün açılmasını ister. Bu durumda önündeki tek engel olduğunuzdan da size kapıyı gösterir.

  İşlerimi yoluna koymalıyım
  Sizinle çok güzel zaman geçiriyor olsa da aklı sizden önceki sevgilisindedir. Ona olan hislerinin tam olarak bitip bitmediğinden emin olmadığından son bir kez hislerini tartmak ister. Sizi de aldatmak istemediğinden, bu yola başvurur.

  Zamana ihtiyacım var
  Bunu söyleyen erkek, ayrılmak isteyip istemediğinden tam olarak emin değildir. Bir yandan sizi kaybetmek istemezken, diğer yandan dışarıda akan hayatı merak ettiğinden içi içini yemektedir. Erkek arkadaşları yeni kızlarla tanışırken, o kendisini tüm heyecandan uzak hisseder ve bu da onu rahatsız eder.

  Sorun sende değil, bende
  Bu klişe cümle, artık esprilere ve fıkralara konu olsa da, erkeklerin en sevdiği bahanelerden biri. Belki de ayrıldıktan sonra üzüntüden kendisini yerden yere vuracak olan kız arkadaşlarını üzüntüden kurtarmak için karşılarındakine içten içe birçok mesaj yollarlar. Ne kadar zamandır çıkıyor olsalar da, bir süredir hiçbir şey hissetmedikleri kadından ayrılmak için bir türlü bahane bulamazlar.

  Ben senin için yeterince iyi değilim
  Bunu söyleyen bir erkek, karşısındaki kadının ona deli gibi aşık olduğundan emindir. Sevgilisinin hislerinden böylesine emin olan bazı erkekler, bu durumdan ürküp hemen kaçmak isterler. Çünkü ilişki heyecanını, kadın da gizemini kaybetmiş ve artık başka denizlere yelken açmanın zamanı gelmiştir.

  Ailevi sorunlarım var
  Gayet mutlu bir aile yaşantısı olsa da böyle bir bahaneye itiraz edemeyeceğinizden, hatta saygı duyacağınızdan emindir. Aile içinde yaşanan sorunlar zamanla halledilebileceğinden, size istediği zaman geri dönebilecek yüzü olduğunu düşünür.