Ayrılıkla Başa Çıkmanın Yolları

'Kadınca' forumunda Elfida tarafından 17 Haz 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  Ayrılık ya da boşanma kararı vermek çok kolay olabilir ama zor olan bu kararı hayatı geçirmek ve sonrasında ayakta kalabilmektir. Ayrılığın ardından dünyanın tepetaklak olacak, alışkanlıklarınız değişecek ve üretkenliğiniz sekteye uğrayacaktır. Ama bu zor günleri atlatmak için yapabileceğiniz şeyler mutlaka olacak.

  Farklı duygular yaşamanız normaldir: Üzgün olmanız normaldir. Tüm duyguları üst seviyede yaşayacaksınız. Kızgın, kırgın, yorgun, şaşkın ve hatta sinirli olacaksınız. Yarından beklentileriniz endişeli olacak sakın yılmayın eğer verdiğiniz kararın doğruluğuna inanıyorsanız bu günleri atlacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Bu duygular zamanla azalacak ve yerini yeni umutlara bırakacak...

  Biraz mola verin: Bir süre yorgun, halsiz, isteksiz hissedeceksiniz. Canınız hiçbirşey yapmak istemeyecek ve çalışma temponuz düşecek. Siz süperman değilsiniz, duygularınızla başaçıkmak için kendinize biraz zaman ayırın ve sizi bu ruh halinden kurtaracak arkadaşlarınızla vakit geçirin. Bu size zaman kazandıracak ve eski halinize dönmenize yardımcı olacaktır.

  Bu süreci yalnız atlatacağınızı düşünmeyin: Arkadaşlarınız ve ailenizle duygularınızı mutlaka paylaşın. Unutmayın sıkıntılarınızı paylaştıkça hafifletirsiniz. Gerekire uzmanlardan yardım almaktan çekinmeyin.

  Kendinize Duygusal ve fiziksel olarak iyi davranın: Kendinize ve bedeninize işkence etmeyin. Giyinin, makyaj yapın, sabah yürüyüşlere çıkın ve hayatınızda sizi etkileyecek büyük değişiklikler yapmaktan kaçının. Pek çok kadın bu dönemi alışverişe çıkarak atlatır unutmayın.

  İlgi alanlarınızı keşfetmek için zaman ayırın. Kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak yeni hobiler bulmaya çalışın. Yemek yapmayı deneyin, resim yada dans kursuna yazılın, yeni insanlarla tanışacağınız farklı ortamlarda olmaya çalışın

  Elfida/forumdas.net​