Ayda Aksel biyografi

'Resimli Konular' forumunda Wish tarafından 14 Nis 2010 tarihinde açılan konu

 1. Ayda Aksel, 31 Ekim 1962 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Babası Mehmet Aksel’dir. İlkokul döneminde konservatuvarın bale ve viyolonsel bölümünde okuduktan sonra, üniversite döneminde tiyatroda karar kılarak İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu.

  Reklam filmlerinde seslendirme yapan Ayda Aksel, 15 yıl Devlet Tiyatrosu’nun kadrolu elemanı olarak çalıştı. Daha sonra Sadri Alışık Tiyatrosu’nda çalıştı. Arsen Gürzap – Can Gürzap‘ın sahibi oldukları ‘‘Diyalog”da ders verdi.

  1987 yılında Fransız yazar Albert Camus‘nün eserinden Can Gürzap‘ın televizyona uyarladığı “Yanlışlık” adlı dizide başlıca rolleri Cüneyt Türel, Ayda Aksel, Tomris Oğuzalp, Nurseli İdiz oynadı.

  1998 yılında yönetmen Tunç Başaran‘ın çektiği “Kaçıklık Diploması” adlı filmde Selçuk Yöntem ile birlikte oynadı. Filmde ruh hastası Nur karakterini canlandırdı.

  1996 yılında Kurtuluş ve 1998 yılında Cumhuriyet filmlerinde Halide Edip Adıvar‘ı canlandırmıştır. 2006 yılında “Hatırla Sevgili” dizisinde Cansel Elçin‘in annesini canladırdı.

  Ayda Aksel, iki defa evlendi. ilk evliliğini 30 Temmuz 1984 tarihinde inşaat mühendisi Halûk Semi Yüngül ile yaptı. 1993 yılında boşandı. İkinci eşi; elektrik teknisyeni Atilla Akıncıoğlu ile 1995 yılında evlendi. Eşi Atilla bey 2010 yılında öldü. İlk eşinden de Leyla adında kızı, ikinci eşinden Efe (d.1999) adında bir oğlu var  Ayda Aksel Resimleri

  Ayda Aksel Resimleri. Ayda Aksel Resimleri1. Ayda Aksel Resimleri2. Ayda Aksel Resimleri3. Ayda Aksel Resimleri5.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Eyl 2014
 2. Cevap: Ayda Aksel Resimleri

  güzelbir bayan paylaşım için tşklr
   
Yükleniyor...