ayakta şişlik nedenleri

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 30 Eylül 2012 tarihinde açılan konu


 1. mrb size bi sorum olocak babmın ayağında uzun süredir mantar artı nasır vardı tedavi olmadı uzun bir süre şuan ise bi kaç hekime göründü ve mantar kurudu nasır ise hala duruyo ve ayakta ayak bileğine kadar şişlik ve kızarıklık var artı baldırıya doğru kasılma ve ağrı var acaba bu nasırdanmıdır yoksa belde olan 3 fıtık ve daralmadan mıdır acaba hangi hekime gitmelii tşk

  Cevap: ayakta şişlik nedenleri

  Ayak şişmesinin birden fazla sebebi vardır. Uzun bir yürüyüş, yorucu tempoda iş, sıcak havalar, yüksek tansiyon, hamilelik, damar tıkanıklığı, kalp rahatsızlıkları, ayak bileğinde artrit, ani burkulmalar ve bunlara benzer birçok faktör ayak şişmelerine neden olabilmektedir.

  Aslında ayak şişmesinin nedenini anlamak için mutlaka doktora gidilmelidir. Ara sıra oluşan ayak şişmesi durumlarını iyi takip etmek gerekir. Acaba ayak şişmesi yorgunluk, burkulma, hamilelik gibi olağan sebeplerle mi gerçekleşiyor.

  Burkulma nedeniyle ayak şişmesi:
  Bu durumda eklem yerlerindeki dokular zedelenir ve etrafına dokular arası sıvı toplamaya başlar sonuç ta ayak şişmesi meydana gelir. Yapacağınız en iyi şey soğuk uygulamaktır.

  Hamilelik nedeniyle ayak şişmesi.
  Hamile insanların vücutları daha fazla sıvı üretir. Bu sıvının bebek için hayati önemi vardır.

  Damar tıkanıklığı:
  Bacaklarda seyreden damarların tıkanması kanın ayaklarda birikmesine ve bunun sonucun da ayak şişmesi durumuna neden olmaktadır. Bu duruma dikkat etmeniz çok önemlidir.
   


Similar Threads: ayakta şişlik
Forum Başlık Tarih
Sorun Cevaplayalım Karnı eritmek için ayakta ne tür egzersizler yapılabilir? 23 Ocak 2012
Sorun Cevaplayalım Namazda gereken yerde ayakta durmaya ne denir 23 Eylül 2011
Sorun Cevaplayalım ayaklarda şişlik oluşması bitkisel çözüm 21 Eylül 2011
Sorun Cevaplayalım koltuk altımda şişlik var 14 Ocak 2011