Ayakkabı Vurması Nasıl Önlenir?

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 24 Kasım 2013 tarihinde açılan konu


  1. Yeni aldığınız bir ayakkabının ayağınıza vurması kadar acı birşey olamaz.Peki ya aldığınız ayakakbının ayağınızı vurmaması için yapabileceğiniz birşeyler yokmu acaba? Elbette var olmaz olurmu hemen sorduğum bu soruya kendim yanıt veriyorum bakın ayağınıza vuran ayakkabınızın canınızı yakmasındna nasıl kurtulabilirsiniz?

    [​IMG]

    Ayakkabıların ayağı vurması ayrı bir ağrıyken bu vurmanın sonrasında yaşanan ağrı da bambaşka bir sıkıntıdır hepimiz için.Ayakkabılar ayağımızı birçok farklı yerden vurabilir. Bunun için vuran yerin tam olarak belirlenmesi gerekmektedir.Buna göre bir tamir yapılması gerekmektedir.

    Ayakkabılar genellikle arka kısımdan vururlar. Buna çözüm olarak arka tarafa bir topuk yastığını ayakkabıcılardan temin edebiliriz.Bu topuk yastığı ayakkabının arkadan vurmasına engel olur. Eğer ayakkabı büyük olduğu için vuruyorsa arkaya bir destek sağlanabilir. Ki bu genelde bir peçete ya da ince bir bez parçası olabilir.

    Eğer aldığınız ayakkabınız tarak kısmından vuruyorsa bunun için de ayakkabınızın makine ile genişletilmesini sağlayabilirsiniz.