Ayak kokusu nasıl giderilir?

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 29 Oca 2014 tarihinde açılan konu

 1. Ayak kokusuna ne yapılır?  Uzmanların ayak kokusu hakkındaki öneri ve tavsiyelerini öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki kısa yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum.Özellikle yaz aylarında fazlasıyla rahatsız edici bir durumdur ayak kokusudur.

  Ayak kokusunun nedeni genellikle enfeksiyondur.Ayak kokusunun habercileri, sararmış tırnaklar, pul pul kurumuş bir deri, derinin soyulması, cildin kaşınması ve ayaklarınızın bazı bölgelerinin kızarması veya solması, sertleşmesidir.

  Bunlardan herhangi birini görürseniz, bir ayak doktorundan randevu almanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.Kokuya neden olan bakteriler, karanlık ve nemli yerleri severler. Bu da terli ayakkabılarınızı, onlar için ideal bir ortam haline getirir.

  Ayaklarınızın kokmaması için öneriler;

  Doğal iplikten yapılmış çoraplar giyin ve ayakkabılarınızın kuruyabilmesi için her gün farklı ayakkabı kullanın. Ayakkabılarınıza, koku gidermek için üretilmiş özel ayakkabı spreyleri püskürtebilir, içlerine ilaçlı ayakkabı pudrası veya kabartma tozu dökebilir ya da bir buzdolabı poşetinin içine koyup bir gece derin dondurucuda bırakabilirsiniz.

  ayak-kokusu-nasil-gider-.