Ayak Estetiği

'Kişisel Bakım' forumunda anniccha tarafından 15 May 2010 tarihinde açılan konu

 1. Ayak Küçültme Estetiği
  Ayak Estetiği Nasıl Yapılır
  Ayak Estetik Operasyonları  [​IMG]

  Ayak Bileklerinde İnceltme Estetiği

  Çoğu kadın ayak bileklerinin kalınlığından şikayet ediyor. Ayak bileğinin inceltilmesi için bu bölgedeki yağ dokusunu alattıklarını belirten Plastik Cerrahları bilek bölgesindeki deri altında bulunan yağ dokusu hücrelerini eriterek vücuttan atılmalarını sağlıyoruz yada bu erimiş hücrelere özel bir basınç uygulayarak uzaklaştırıyoruz.

  Operasyondan önce ilk olarak bacak ve ayak bileğinin yapısı inceleniyor. Eğer ayak bileğinin inceltilmesine gerek varsa bacağada bir uygulamaya yapmaya gerek olup olmadığına bakılıyor. Daha sonra işleme alınacak olan bölgeye yönelik çizimler yapılıyor.

  Operasyon yaklaşık olarak bir saat kadar bir süre sürmektedir. Bu sürenin yaklaşık olarak yarım saatli yağ hücrelerinin lipolizi için harcanıyor. işlem lokal anestezi altında gerçekleştiriliyor. Kişi operasyon sonrası hemen normal yaşamına dönebilmektedir. Operasyon sonrasında yürüyüş çok önemlidir ayak hareketsiz şekilde durmamalıdır. Çünki şişlik oluşabilir. 15 gün kadar ayak bileğinin üzerine varis çorabi gibi baskılı giysiler giyilmesini öenriyoruz. bu operasyonu genel olarak 20 ila 30 yaş arasındaki kadınlar tercih etmektedirler. bu grubun büyük bir kısmını mankenler, hostesler, etek ve yüksek topuklu ayakkabılar giymek zorunda olan iş kadınlarının oluşturduğu belirtiliyor.


  Ayak Küçültme Estetiği

  Yapılacak olan estetik operasyonda ayakların tarak kemikleri kısmı daraltılır. Bu operasyonlara genellikle transeksüller tarafından ilgi duyuluyor. burada uygulanan yöntem bir ayak parmağının(çoğunlukla 4. parmağın) tarak kemiği ile birlikte alınması işlemidir. Yapılacak işlemlerde bir parmak tarak kemiği ile birlikte alınır işlem sonucunda bir parmağınızdan yoksun olursunuz uygun incelemeler ve ölçümlerle yapılan bir operasyondur doğru yapılmadı taktirde yüremede sorunlar yaşanılabilir.

  Ayaktan bir parmağın alınamsı ayaktan ele parmak nakli şeklinde bir uygulama içinde olabilir. Bu ameliyatlar elinde çok sayıda parmağı noksan yada el baş parmağından yoksun hastalara uygulanabilir.


  El ve Ayağa Tırnak Nakli Operasyonları

  Bu tür ameliyatlar çok çetrefilli zaman isteyen ve uzman bir ekip gerektiren operasyonlardır. Ayaktan uygun görülen bir parmağın bir kısmı onu besleyen damarlarla birlikte sökülerek tırnağın olmadığı istenilen parmağa nakil edilir. çok uzun bir zaman alan ve çok maliyetli bir ameliyat olması nedeni ile hem cerrahlar hemde hasta için zor geçen bir operasyondur. bu operasyon sonucunda parmağının ucunda yaşayan, kendi dokusundan olan bir tırnağı olur. bu ameliyatın ne kadar olması gerektiği yapılıp yapılmayacağı tartışma konusudur.

  //plastikcerrahi//
   
 2. Cevap: Ayak Estetiği

  Ayak ameliyatlarından korkuyorum. Gerçi ben tüm ameliyatlardan korkuyorum ama güzel görüncek diye de gidip ameliyat olamam hiç sanmıyorum:f84:
  Kendine güvenen bayanlar için sözüm yok :f19:
   
Yükleniyor...