avustralya çoban köpeği mi, sibirya kurdu mu

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 10 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. avustralya çoban köpeği golden ve sibirya kurdundan hangilerini tavsiye edersiniz

  Cevap: avustralya çoban köpeği mi, sibirya kurdu mu

  Sizlere her iki köğek hakkında kısa kısa bilgiler hazırlaıdk okuyun ve kararınızı verin arkadaşlar sizce avustralya çoban köpeği mi, sibirya kurdu mu?

  Avustralya Çoban Köpeği Temel Özellikleri

  Avustralya Heeler, Hall's Heeler, Queensland Heeler ve Blue Heeler isimleriyle de bilinen Avustralya çoban köpeği sağlam bünyeli, kaslı, güçlü, çalışkan ve çok çeviktir.

  Apartman hayatı için tavsiye edilmez veya en azından büyük bir bahçe gereklidir. Bu hayvanların inanılmaz dayanıklılığı ve kuvveti vardır ve onlara yaptıracağınız her türlü aktiviteden hoşlanırlar.

  Egzersiz onlar için fevkalade önemlidir, yeterince egzersiz yapmadıkları zaman canları sıkılır ve tahrip edici olabilirler.


  [​IMG]

  Sibirya kurdu ya da Haski (Husky), yüzyıllarca kızak çekme, ren geyiği çobanlığı ve bekçilik görevlerinde kullanılmış bir köpek ırkıdır.

  Özellikler

  Genelde buz mavisi gözleriyle korkutucu olsa da, sevgi dolu bir hayvandır.Her köpek gibi dillerinden terlerler. Özgürlüklerine düşkünlükleri ve inatçılığıyla tanınırlar. Bazılarının göz renkleri farklı olabilir. Çocuklara karşı çok hoşgörülüdür. Aslında herkesle iyi geçinir, ama kuş, fare gibi küçük hayvanları avlamak isterler. Yalnız kalırsa sıkılıp evdeki eşyaları kemirebilirler. Gereksiz yere havlamayan bir köpek ırkıdır, ancak uluyabilirler. Huskyler sıcağı hiç sevmezler ve sıcaklarda bunalırlar, eksi 60 derece soğukta yaşayabilirler.

  Ortalama ömrü 11-13 yıldır. Erkeğinin ağırlığı 20 ila 27, dişisinin ağırlığı ise 16 ila 23'tür.

  [​IMG][/URL]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Şub 2017