avukatla ile ilgili komposizyon

'Etüt Merkezi' forumunda Demet tarafından 5 Mart 2015 tarihinde açılan konu


 1. avukatla ile ilgili komposizyon

  5 Nisan, ilk kez 1958 yılında İzmir'de Türkiye Barolarından gelen temsilcilerin yaptığı ve “Türkiye Avukatlar Birliği statüsünün hazırlanması toplantısında önerilen 5 Nisan'ın Avukatlar günü olarak kutlaması kabul görmüş ve bir çok Baro ve Baromuz, 5 Nisanı avukatlar günü olarak kutlamaya başlanması üzerine 1987 yılında Tekirdağ'da yapılan Türkiye Barolar Birliği genel kurul toplantısında 5 Nisanın avukatlar günü olarak kutlanmasına karar verilmiştir.Bu kısa tarihçeden sonra, Baromuzun kuruluşunun 72.yılında tüm meslektaşlarımın “Avukatlar Gününü Kutluyorum"

  Dünya ve meslek sorunlarının arttığı bugünlerde her 5 nisanda olduğu gibi mutlaka çözümlenmesi gereken sorunlarımızla yine baş başayız.

  Hayatı evlat edinen, tabiatı seven, tabancanın tetiğinden uzak çocuklar yetiştirmeliyiz. Bu çocukları şiddet dolu sahneleriyle ekran başına bağlayan medya yöneticilerinin, okullarda gelişen terörde hiç mi suçuyoktur. Rüzgâr ekmemeliyiz.

  Tenkit karşısında hoşgörülü olmak yerine başta basın sonra vatandaşlara hükümetin başının takındığı tavır, vatandaşın devlet babasının takınmaması gereken bir tavırdır.

  Bizler savunanlar kim olduğumuzu, mevkiimizi, makamımızı gayet iyi bilenlerdeniz. Özgürlüğümüzün, bağımsızlığımızın karşısına çıkartılacak bilançonun hesabını da vermeye hazırız.
   


Similar Threads: avukatla ilgili
Forum Başlık Tarih
Etüt Merkezi Biyolojinin tarihsel gelişimi ile ilgili bilgiler size ne kazandıracaktır? 13 Ocak 2016
Etüt Merkezi İstiklal marşı ile ilgili sorular ve cevaplar 13 Ekim 2015
Etüt Merkezi Zıt anlamlı kelimeler ile ilgili örnekler 8 Nisan 2015
Etüt Merkezi Ölümsüz ece kitabı ile ilgili sorular ve cevapları 5 Şubat 2015
Etüt Merkezi Enerji tasarrufu ile ilgili sloganlar 14 Ocak 2015