Avatar Filmi

'Haberler' forumunda DiScOvErEr tarafından 11 Ocak 2010 tarihinde açılan konu


 1. Avatar Filmi
  Avatar
  Rekor Kıran Avatar Filmi

  Yönetmenliğini James Cameron'un yaptığı bilim kurgu filmi ''Avatar''ın, gösterimde bulunduğu 17 günde, dünya genelinde bir milyar dolardan fazla gişe hasılatı elde ettiği bildirildi.


  [​IMG] [​IMG]


  Exhibitor Relations şirketinden Chad Hartigan adlı uzman, filmin ABD ve Kanada'daki hasılatının 350 milyon dolardan fazla olduğunu, dünyanın geri kalanında ise yaklaşık 670 milyon dolar hasılat elde ettiğini belirtti.

  Hartigan, hiçbir filmin bu kadar hızlı bir şekilde milyar dolar barajına ulaşmadığını kaydederek, tahminlere göre, filmin gişe hasılatının 4 milyar dolara kadar ulaşabileceğini söyledi.

  ''Titanic'', ''Aliens'' ve ''Terminator'' filmlerinin yönetmeni James Cameron'ın çığır açan filminde, sinema tekniklerinde son teknolojiden hiçbir masraftan kaçınılmadan faydalanıldı. Üç boyutlu olarak da izlenebilen film, Na'vi adlı bir halkın yaşadığı Pandora adlı gezegende geçiyor.
    2. Cevap: Avatar Filmi


  Ben filmi izledim süper. Sonunda doğum günü partim var diyor. Onu anlayamadım. Sonrada insan vücudundaki ruhunu Na Vi vücuduna aktarıyor. Neytiri nin annesi. Sonra Jake Sully avatar bedeninle gözlerini açıyor ve bitiyor xD
   


Yükleniyor...