ATV Somali Gecesinde Ne kadar Yardım Toplandı

'Haberler' forumunda Sitem tarafından 20 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Atv Somali Gecesinde toplanan yardım
  ATV Somali Gecesinde Kim Ne kadar Bağış Yaptı.?
  SABAH Gazetesi öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasına destek için ATV ve A HABER'in dün geceki ortak yayında Somali'ye yardım yağdı. Müge Anlı ve Cem Öğretir'in sunduğu gecede bütün Türkiye tek yürek oldu. İşadamları, sanatçı ve sporcuların bağış yaptığı gecede, 7'den 70'e herkes küçük de olsa katkıda bulunarak Somali'deki felaketin yaralarını sarmaya çalıştı. Gece boyunca Kenan Işık, Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Salih Kalyon, Funda Eryiğit, İbrahim Sadri, Cemal Hünal, Selçuk Yöntem, Ali İl, Yeliz Kovancı, Dilşad Çelebi, Acun Ilıcalı, Rıdvan Dilmen ve Ali Ağaoğlu telefonda bağış topladı. İlk iki saatte toplam 15 milyon lira yardım toplandı.

  İLK BAĞIŞ AHMET ÇALIK'TAN
  Somali İçin İnsanlık Vakti sloganıyla düzenlenen yardım kampanyasında ilk bağışı Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık yaptı. Çalık, kampanyaya 500 bin TL bağış ile katıldı. Cem Öğretir, yayın boyunca alınan reklamların geliri olan 412 bin TL'nin de kampanyaya aktarılacağını söyledi. Stüdyoda bağışın siftahını ise Müge Anlı yaptı. Müge Anlı, kampanyaya 20 bin TL bağışladı. Televizyonları başındaki vatandaşlarda 2868'e kısa mesaj atarak 5 TL bağış yaptılar. Canlı yayında Buket Uzuner, Beşir Ayvazoğlu'nun Somali için yazdığı metinler de Somali'den fotoğraflar eşliğinde seslendirildi.

  ÇOCUKLAR HARÇLIKLARINI BAĞIŞLADI
  Kampanyaya telefonla katılan çocuklar da harçlıklarını bağışladığını söyledi.Ceren Yılmaz harçlıklarından biriktirdiği 100 TL'yi bağışladı. Bunun üzerine oyuncu Salih Kalyon, "Bu rakam küçük ama, gönüller çok büyük" dedi. Programa çeşitli okullardan öğrenciler de katılarak kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını bağışladı. Öğrenciler, ekran başındaki yaşıtlarına Somali'deki arkadaşlarına yardım yapmaya çağırdı. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Başbakanlık'ın yardım fonuna 2 milyon TL bağışladıklarını söyledi. Sabancı Holding de kampanyaya 1 milyon TL destek verdi. Telefonla canlı yayına bağlanan SİNPAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, kampanyaya 1 milyon TL bağış ile desek verdiklerini söyledi.

  AĞAOĞLU'NDAN 2.5 MİLYON LİRA
  Stüdyodaki programa katılan işadamı Ali Ağaoğlu, 2,5 milyon TL bağışladığını belirterek, "Artık Türkiye eski Türkiye değil. Bugün artık dünyaya yardım eden bir hale geldi ülkemiz. Böyle iddialı bir ülke olmaktan her zaman gurur duydum. Somali'deki çocuklar da bizim çocuklarımız. Bu şekilde yaşamlarının sona ermesini insan olarak kabul edemiyorum" dedi. Oyuncu Cemal Hünal, "Somali artık bu yüzyıl insanlarının bir yarası haline geldi. Bu resimler 30 yıl önce de aynıydı. Umarım bu kampanya bir uyanış yaratır" diye konuştu. Oyuncu Selçuk Yöntem, "Sonuna kadar destekliyorum. Çok önemli bir kampanya olarak görüyorum. Benzer bir kampanyayı kendi ülkemiz için de yapalım" dedi. Sırma Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Davut Dişli, kampanyayla Türkiye'nin duyarlılığa davet edildiğini belirterek, "Biz de bu kampanyaya duyarsız kalamayız. 80 bin TL karşılığında 10 konteynır su bağışlıyoruz" Türk Kızılayı Genel Müdürü Ömer Taşlı, Somali'den telefonla yayına katılarak, "Türkiye'nin bu hassasiyeti ve milletimizin coşku dolu katılımı burada yankılanıyor" diye konuştu. Kampanyaya 50 bin TL yardım yapan ve telefonla da bağış yapan Acun Ilıcalı, tüm Türkiye'yi yardıma çağırdı.


  DAVUTOĞLU SOMALİ'DEN ARADI
  Güney Afrika'dan telefonla yayına katılan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ATV ve A Haber'e teşekkür ederek, "Somali halkı çığlığının duyulmasını bekliyor. Biz bu çığlığı karşılıksız bırakmayacağız" dedi. Canlı yayın boyunca Avrupa Konutları İcra Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya 1 milyon TL, Atasay Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kamer 500 bin TL, Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, 500 bin TL bağış yaparak, Özdilek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek 200 bin TL, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi 100 bin, İstanbul Ticaret Borsası 1 milyon lira bağışta bulundu. Atletico Madrid'e transfer olan futbolcu Arda Turan da telefonla yayına katılarak destek çağrısında bulundu. Dün geceki kampanyada 20 milyon 770 bin lira bağış yapılırken Turkuvaz Grubu'nun topladığı toplam bağış 40 milyon lirayı geçti.


  Alıntı:SABAH.com
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Ağu 2011