Atiye - Atiye Kimdir ?

'Biyografi' forumunda dila_ tarafından 20 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. Atiye Biyografi
  Atiye Kimdir
  Atiye Hakkında Bilgi

  [​IMG]

  Annesi Hollanda babası Antakya doğumlu olan Atiye,22 Kasım 1988de Almanyanın Bremen şehrinde doğdu. Küçük yaşlarda piyano ve dans derslerine başladı.8 yaşında Almanyadan Amerikaya taşındı, burada 6 ay yaşadıktan sonra İzmire yerleşti. İzmirden Almanyaya geri dönüşü öncesi 1 yıl Hollandada CKE okulunda sanat eğitimi alan Atiye, Bremende şan derslerine başladı..Almanyada lise eğitimini tamamlayan sanatçı 2008 yılındaTürkiyeye geri dönüş yaptı. Atiye, ses eğitimini İzmir Devlet Opera ve Balesi Şan Pedagogu Bariton Aşkın Metiner ile sürdürmektedir.
  Henüz 17 yaşında ilk stüdyo albümü "Gözyaşlarım"ı (2007) yayınladı. Albümde hem İngilizce hem de Türkçe sözlü şarkılara yer veren Atiye, çıkış şarkısı "Don't Think" ile internette kısa zaman içerisinde popüler olmayı başardı. Bu şarkısıyla 2007 yılında düzenlenen geleneksel Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde "En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı" ödülünü aldı.
  Ocak 2009'da ise İskender Paydaş prodüktörlüğünde "Atiye" isimli 2. stüdyo albümünü yayınlayan sanatçı, bu albümün ilk video klibini "Muamma" isimli şarkısına çekti. Muamma şarkısı Atiye'nin ilk defa müzik listelerine giriş yapmasını sağladı. İçinde Nazan Öncel şarkısı olan "Aşkına da Sana da" ve Teoman ile düet yaptığı "Kal" isimli parçaların da yer aldığı Atiye albümünün ikinci video klibi "Salla" haziran ayında gösterime girerek Powertürk, Kral TV, Number One TV, MTV Türkiye ve Billboard listelerinde 1 numaraya kadar yükselerek büyük bir başarı yakaladı.
  Albümün dördüncü video klibi ise sanatçının Teoman'la düet yaptıkları şarkı olan "Kal" oldu ve şarkıya Gürcan Keltek yönetmenliğinde bir video klip hazırlandı.İnternet üzerindeki yasal müzik platformlarında üst sıralara çıkan şarkı aynı zamanda “Küçük Sırlar dizisinin jenerik müziği oldu.Atiye, 1 yıl süren stüdyo çalışmaları sonrası Mart 2011de 3.stüdyo albümü “Budur u Pasaj Müzik etiketi ile yayınladı. Türkiyenin en önemli üç müzik adamı İskender Paydaş, Ozan Çolakoğlu ve Volga Tamözle çalışan Atiyenin söz yazarı ve besteci kimliğinin de ön planda olduğu “Budur albümünde on şarkı yer aldı. Bestesi Houssam Habibe, sözleri İsra Gülümsere ait albümle aynı adı taşıyan çıkış şarkısı “Budura Murat Küçük yönetmenliğinde video klip çekildi. Atiyeye yeni albümünde “Güzelim şarkısında Sultana, “Yoksunda ise ünlü radyo DJi Geveze eşlik etti. “Batum Türküsü ve sözlerinin yarısı Arapça yarısı Türkçe olan “Hali Hali Hal adlı iki anonim eserin de yer aldığı albümde, “Budur şarkısının Suat Ateşdağlı tarafından yapılan remixi de bulunuyor.
  Diskografi;
  Gözyaşlarım
  Atiye
  Budur
  Video klipleri
  Don't Think
  Gözyaşlarım
  Hali Hali Hal
  Beyaz Eşya
  Muamma
  Salla
  Deli Ya
  Kal
  Dondurma
  İstemem Değişmesin (Disney CAMP ROCK 2 Soundtrack)
  Batum Türküsü
  Budur

  Düetler
  Kal - Teoman
  Güzelim-Sultana

  Ödülleri;
  Kral tv Müzik Ödülleri(2007)-En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
  Siyaset Dergisi Ödülleri (2009)-Yılın Düeti (Kal-Teoman)
  Aslan Max (2010)- Yılın Kadın Sanatçısı ve Yılın Şarkısı(Salla)
  Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri (2010)- En İyi Şarkı(Salla)
  Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri(2010)- En İyi Çıkış Yapan Sanatçı