atatürk suçlu

'Mustafa Kemal Atatürk' forumunda Sulfi tarafından 8 Haziran 2008 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  [grade="FFA500 FF6347 FF4500 FF0000 32CD32"]Atatürk Suçlu..!

  Sağa sola bakıyorum, gazete, kitap, dergi okuyorum; Atatürk'e saldırı, taşlama, yergi, eleştiriden geçilmiyor; anlıyorum ki Atatürk büyük suç işlemiş...

  Niçin.?

  Çünkü dünya görüşünde, evrene bakış felsefesinde, ideolojik içeriğinde 'Aydınlanma' yı yeğlemiş Atatürk, 'Akıl inançtan, bilim dinden bağımsızdır' demiş. A benim canım Mustafa Kemal'im, uygarlığın ışığına neden yüzünü dönersin? İran'a bak, Suudi Arabistan'a bak!.. Bırakaydın, bağnazlığın dipsiz kuyusunun bostan dolabında dönenseydik. En büyük suçunu 'Gerçek yol gösterici bilimdir' diyerek işledin.

  Atatürk suçlu...

  "Vatanın bağrına düşman dayamışsa hançerini" Gazi Paşa görmezlikten geleydi; "İngiliz muhibbi" olaydı, "Amerikan mandacılığı" na sarılaydı; "Ya istiklal ya ölüm" deyip ortalığa atılarak pişmiş aşa neden soğuk su kattı?

  Atatürk suçlu...

  Osmanlı, Sevr Antlaşması'nı kuzu kuzu imzalamışken bizlere Konya Ovası yetmez miydi? Denizi zaten sevmeyiz, dağların gerisine çekilip bozkırda otururduk. Eloğlu vatanın minarelerine çan takar, bizim cami yaptırma dernekleri de Haymana bölgesinde çalışmalarını yoğunlaştırırdı. Nemize gerek İstiklal Savaşı? Nemize gerek İzmir, Aydın, Edirne, Çanakkale, İstanbul? Nemize gerek Lozan, a Mustafa Kemal Paşa?

  Atatürk suçlu...

  Sevgili Mustafa Kemal, kadın hakları senin neyine? Bak, şimdilerde genç kızımız başına türban dolarken sana da verip veriştiriyor. Yurttaşlık Yasası çıkardın, erkek karısını iki sözcükle boşayamıyor; Hukuk devrimini neden yaptın Kemal'im?

  Atatürk suçlu...

  Çünkü cumhuriyeti ilan etti. Haydi padişah efendimize kıydı, hilafete neden dokundu? Laik devletten daha büyük günah olur mu şu dar-ı dünyada Gazi Kemal'im?..

  Atatürk suçlu...

  Osmanlı'nın cengâverliğinden bizi soyutladı; 1923'ten bu güne "Yurtta barış, dünyada barış" diye yaşamak erkekliğimizi öldürmedi mi? Biz korkak mıyız a Gazi Paşa? Savaşçılıktan nasıl vazgeçeriz? Senin en büyük suçun barışçılık değil mi?

  Atatürk suçlu...

  Öyle bir cumhuriyet kurmuş ki, bir türlü yıkılmıyor. 21'inci yüzyıla yaklaşıyoruz, devleti Amerika'ya teslim edemedik, parçalayamadık; bu yüzden Gazi'ye çok kızıyoruz, cumhuriyetin harcını sağlam karmış diye öfkeleniyoruz.

  Atatürk suçlu...

  Yetmiş yıl önce bağımsız bir cumhuriyet kurmuş, bize bırakmış; yarım yüzyıldan beri laik cumhuriyeti çağdaş demokrasiye yakışır bir düzeye getiremedik; bu yüzden öfkelendikçe yarım yüzyıl öncesine dönerek Atatürk'e veriştiriyoruz.

  Atatürk suçlu...

  Çünkü canım Mustafa Kemal, bizim adam olacağımızı sandı, biz cüdam olduk; başımızı dik tutacağımıza, Ortadoğu'da "süper yabancı devlet" in taşeronluğuna soyunduk; içimizdeki aşağılık duygusunu Atatürk'ü eleştirerek gidermeye çabalıyoruz.

  Cumhuriyet
  iLhan SeLçuk[/grade]


  [​IMG]
    2. Emeğine sağlık Sulfi
  evet Atatürk suçlu "Neden daha uzun yaşamadın Atam? Neden bu vatanı satmaya kalkanın iki elim yakasında demedin ve neden bizi yalnız bıraktın be Atam? görülüyorki o zaman dökülen kanlar ne kadar boşa gitmeyecek desekte vatanımız karış karış satılıyor be Atam"
    3. çok anlamlı bir paylaşım sulfi emeklerine sağlık olsun
    4. hiç bieşey yazmayacağım okadar güzel bir yazıki kendini okadar güzel ifade etmişki sadce size çok tşk edrim paylaşımınıza
    5. selam

  canım kardeşim şayet yazmaya kalksak o kadar yazacak çok şey varki ama ben küçük misal vereyim sadece ve sadece ( kedi uzanamadığı ciğere mundar hesabı) bu fesatlıktan öteye geçemez bunları yapanlar fesat kişiler çünkü.: emeğine yüreğine sağlık sevgi ve saygılarımla :f40: :f118: :f40:
   


 6. Eco

  Eco


  onun gibi her30 yılda bir kişi gelseydi,şu an dünyada 1 numara
  olurduk.:(
  paylaşım çok güzeldi sulfi,Emeğine sağlık:f40:
  Teşekkürler...:f118:
    7. bu anlamlı paylaşıma teşekkürler Sulfi ne kadar haklı ve yerinde sözler:f40: :f118:
    8. Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, ülke için gerçek amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin:f40:
  emeğine yüreğine sağlık SULFİ:f118:
    9. :f40: Atatürkçümü olmak istiyorsun,onun bıraktığı ilkelere,inkilaplara ve emanetine kanının son damlsına
  kadar sahip cıkacaksın ve senden sonra gelene sende bayragı teslim edeceksin,Türk Milletine bıraktığı
  emanetlere ne yazıkki bizler gerektiği kadar sahip cıkamadık ...

  Atatürk hakkında süper konular kutlarım sizi:f40:
    10. O kadar güzel ve anlamlı anlatılmış ki... söylenecek söz yok. Paylaşım için teşekkürler Sulfi
   


Yükleniyor...