asus laptop recovery nasıl yapılır

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Misafir tarafından 12 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. asus laptop recovery nasıl yapılır asus laptop recovery tuşu hangisi
    2. Cevap: asus laptop recovery nasıl yapılır

  Öncelikle Asus notebookların disklerinde normalde göremediğiniz bir bölüntü içinde bilgisayarınızın tüm dosyalarının yedeği bulunmaktadır. Bu bölümü kullanmak için aşağıdaki talimatları dikkatlice okuyunuz.

  Sabit Disk Bölüntüsünü Kullanma
  Kurtarma Bölüntüsü, fabrikada Dizüstü PC’nize yüklenen işletim sistemi, sürücüler ve programların bir görüntüsünü içerir. kurtarma Bölüntüsü, sabit disk sürücünüzün iyi durumda olması şartıyla, Dizüstü PC’nizin yazılımını hızla orijinal çalışma durumuna geri yükleyen bir kapsamlı kurtarma çözümü sunmaktadır. Kurtarma Bölüntüsünü kullanmadan önce, veri dosyalarınızı başka bir ortama kaydedin ve isteğe uyarlanmış konfigürasyon ayarlarını not edin.

  Çünkü bu işlem sonunda bütün verileriniz silinecek ve bilgisayarınız ilk günkü haline dönecektir.


  Kurtarma Bölüntüsü, fabrikada Dizüstü PC’nize yüklenen işletim sistemi, sürücüler ve programların geri yüklenmesi için sabit disk sürücünüzde ayrılan bir alandır.

  “RECOVERY” adlı bölüntüyü silmeyiniz. Kurtarma Bölüntüsü fabrikada oluşturulmuştur ve silinmesi halinde kullanıcı tarafından geri yüklenemez. Kurtarma sürecinde sorun yaşarsanız Dizüstü PC’nizi bir yetkili ASUS servis merkezine götürünüz.

  Kurtarma Bölüntüsünün Kullanılması:

  Bilgisayarı yeniden başlatın ve açılış sırasında [F9] tuşuna basın.

  Windows Kurulumu [EMS Etkin] seçmek için [Giriş] tuşuna basın.

  “ASUS Ön-yükleme Sihirbazı” ekranını okuyun ve Ileri ’ye tıklayın.

  Bir bölüntü seçeneğini seçin ve Ileri’ye tıklayın.
  Bölüntü seçenekleri:

  Windows’u sadece birinci bölüntüye kurtar.
  Bu seçenek, sadece birinci bölüntüyü silerek size diğer bölüntüleri koruma imkanı verecek ve sürücü “C” olarak yeni bir sistem bölüntüsü oluşturacaktır.

  Windows’u bütün Sabit Diske kurtar.
  Bu seçenek, sabit disk sürücünüzde bulunan bütün bölüntüleri silecek ve sürücü “C” olarak yeni bir sistem bölüntüsü oluşturacaktır.
  Windows’u bütün Sabit Diske 2 bölüntülü olarak kurtar.
  Bu seçenek, sabit diskinizdeki bütün bölüntüleri silecek ve “C” (%60) ve “D” (%40) olmak üzere iki yeni bölüntü oluşturacaktır.
  Kurtarma işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları takip edin.
   


Yükleniyor...