asus laptop recovery nasıl yapılır

'Etüt Merkezi' forumunda Aderito tarafından 7 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. asus laptop recovery nasıl yapılır

  Öncelikle Asus notebookların disklerinde normalde göremediğiniz bir bölüntü içinde bilgisayarınızın tüm dosyalarının yedeği bulunmaktadır. Bu bölümü kullanmak için aşağıdaki talimatları dikkatlice okuyunuz.

  Sabit Disk Bölüntüsünü Kullanma
  Kurtarma Bölüntüsü, fabrikada Dizüstü PCnize yüklenen işletim sistemi, sürücüler ve programların bir görüntüsünü içerir. kurtarma Bölüntüsü, sabit disk sürücünüzün iyi durumda olması şartıyla, Dizüstü PCnizin yazılımını hızla orijinal çalışma durumuna geri yükleyen bir kapsamlı kurtarma çözümü sunmaktadır. Kurtarma Bölüntüsünü kullanmadan önce, veri dosyalarınızı başka bir ortama kaydedin ve isteğe uyarlanmış konfigürasyon ayarlarını not edin.

  Çünkü bu işlem sonunda bütün verileriniz silinecek ve bilgisayarınız ilk günkü haline dönecektir.


  Kurtarma Bölüntüsü, fabrikada Dizüstü PCnize yüklenen işletim sistemi, sürücüler ve programların geri yüklenmesi için sabit disk sürücünüzde ayrılan bir alandır.

  “RECOVERY adlı bölüntüyü silmeyiniz. Kurtarma Bölüntüsü fabrikada oluşturulmuştur ve silinmesi halinde kullanıcı tarafından geri yüklenemez. Kurtarma sürecinde sorun yaşarsanız Dizüstü PCnizi bir yetkili ASUS servis merkezine götürünüz.

  Kurtarma Bölüntüsünün Kullanılması:

  Bilgisayarı yeniden başlatın ve açılış sırasında [F9] tuşuna basın.

  Windows Kurulumu [EMS Etkin] seçmek için [Giriş] tuşuna basın.

  “ASUS Ön-yükleme Sihirbazı ekranını okuyun ve Ileri ye tıklayın.

  Bir bölüntü seçeneğini seçin ve Ileriye tıklayın.
  Bölüntü seçenekleri:

  Windowsu sadece birinci bölüntüye kurtar.
  Bu seçenek, sadece birinci bölüntüyü silerek size diğer bölüntüleri koruma imkanı verecek ve sürücü “C olarak yeni bir sistem bölüntüsü oluşturacaktır.

  Windowsu bütün Sabit Diske kurtar.
  Bu seçenek, sabit disk sürücünüzde bulunan bütün bölüntüleri silecek ve sürücü “C olarak yeni bir sistem bölüntüsü oluşturacaktır.
  Windowsu bütün Sabit Diske 2 bölüntülü olarak kurtar.
  Bu seçenek, sabit diskinizdeki bütün bölüntüleri silecek ve “C (%60) ve “D (%40) olmak üzere iki yeni bölüntü oluşturacaktır.
  Kurtarma işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları takip edin.