Astral seyahat nasıl yapılır anlatım

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Gazel tarafından 24 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. Astral seyahat nasıl yapılır kısa
  Bazı deneyimlerimle son zamanlarda astral seyahate çıkmanın farklı yollarını denedim ve bazı gelişmeler oldu. Sizlerle paylaşmak istedim. Özellikle astral seyahate inanmayanların denemesini tavsiye ederim. Çünkü lokal ayrılma gerçekleştireceğiz ve korkuyu yenmenin bir metodu olarak bunu uygulayacağız. Farkındayım sorun hep aynı, istemeden de olsa korkuyorsunuz. Bu söylediğim uygulamayla korkularınızı zaman yayarak azaltacaksınız. Çünkü vücudunuzun belirli bölgelerini ayıracaksınız. Ayrılmanın hissini yaşayınca az da olsa ilerisi için korkmanıza gerek kalmayacak. Ben meditasyon yapmazını her zaman öneriyordum. Yapsaydınız korkmazdınız. Ama böylede denemenizi öneririm. Çok basit bir şey. Hatta uyumaya filan gerek yok. Hemen şimdi yapabileceğiniz bir şey ve astral seyahate çıkmanın en kolay yolu diyorum artık.

  Uygulama;

  - Sırt üstü yatın,
  - Işığı kapatın (gündüzse perdeyi kapatın)
  - Odanıza kimsenin girmeyeceğinden ve odanızdaki bir şeyin (cep telefonu gibi) dikkatinizi dağıtmayacağından emin olun
  - Üzerinize yorgan örtmeyin. Mümkünse iç çamaşırlarınızla kalın.Merak etmeyin üşümeyeceksiniz.

  Sırt üstü yatın. Gözlerinizi kapatın.nefesinizi izleyin ve yavaşlayın.kalp atışınız yavaşlasın biraz bekleyin 2-3 dakika.Sonra iki kolunuzu da dik bir şekilde havaya kaldırın.bedeninizle 90 derece olacak şekilde düz tutun dirseklerinizi.parmaklarınızın arası açık olmasın. bekleyin kollarınızı indirmeyin.15-20 dakika kollarınızı öyle tutun bir süre sonra tutarken zorlanmayacaksınız. Kollarınız ağrımayacak. Mümkünse 20 dakika kadar kollarınız öyle astral seyahate çıkacakmış gibi uzanın düşünmeyin.

  Bir süre sonra kollarınızla bağınız kesilecek hissedeceksiniz. Bir hafifleme olacak. O esnada tırmanma hissi yaşayabilirsiniz ya da merdivenden inme hissi ya da uçma düşme gibi hisler. Merdiveni filan düşünmeyin ya da ipi sadece o hissi yaşayın.

  20 dakika sonra çıkamazsanız sorun değil. Kollarınızı çok yavaşça indirmeye çalışın şimdi.

  Bakın kollarınıza ne olacak =)

  Bu uygulamayı her gün yarım saat yapın. Kordonunuz gevşesin ve astral seyahate 10 deneme içinde çıkacağınıza inanıyorum.

  İşte kollarını öyle tutunca düşünemiyorsun çünkü aklın kollarında oluyor. İşin mantığı orda. Telkin kısmında merdiven ya da ip yerine onu da hayal edebilirsin.

  bakın ;

  astral seyahate çıkmak için

  - ya hiçbir şey düşünmeyeceksiniz
  - ya da sadece bir şeye odaklanarak onu düşüneceksiniz.

  sanırım ikincisi daha kolay.


  Astral seyahat denemelerinde nefesinizi mümkün olduğu kadar ağzınızdan alın. Burnu kullanmayın. Bunundan alınan nefes beyne uyarı gönderir. Ama ağızdan alınan diğer ciğere gider. Amacımız hep beyni devre dışı bırakmak.

  Dudaklarınız kapalı olsun normal şekilde olsun ağzınız açık olmasın. Ama arasında küçük bir boşluk kalır oradan nefes alın. O nefesi izleyin. Dudaklar kuruyor tükürük yapabiliyor biraz ama küçük bir noktadan alınınca tükürük olmuyor.

  bu önemli bir nokta. burundan nefes alınca da olur astral seyahat ama ilk denemelerde çıkana kadar ağızdan nefes almayı deneyin. böylece derin nefes almanıza filan gerek kalmaz. iyice yavaşladıktan sonra burundan nefes almayı bırakıp ağıza geçin.

  Sırt üstü yattığımızda yastığı başımızın altına koymayacağız, yorgan örtmeyeceğiz ve mümkünse iç çamaşırlarımızla kalacağız. Ve uzandık.

  Ağzımızdaki açıklıktan nefes almaya çalışacağız. İlk uzandığımızda kalp ritmi hala hızlı olduğundan ilk başta burnumuzdan da istemeden nefes aldığımızı göreceksiniz. Çünkü burundan alınan nefes beyne uyarı gönderir. Beyin halen hareketli olan bedene gerekli oksijeni sağlamak zorunda olduğu için burundan nefes almaya zorlar. Bir süre dinginleşmeyi bekleyeceğiz ve nefeslerimizi derinleştireceğiz.

  Nefes alırken 2-3 kez derin nefes alacağız ve yavaş bir şekilde vereceğiz ve verdikten sonra bekleyeceğiz.İşte yavaşlattık bile kendimizi …

  Nefes verdikten sonra bekleme süresini uzatmaya çalışacağı ve nefes alma sıklığımız azalacak.

  Ağızdan da nefes almaya devam edeceğiz ve mumya gibi kımıldamadan duracağız.

  Bekleyin.. 10 dakika 20 dakika

  Bütün vücudunuzun donduğunu hissettiniz değil mi?

  Sanki yere değmiyorsunuz. Heryeriniz uyuştu bile.

  kalbinizin çarpıntısı vardı artık onu da duymuyorsunuz, nefes aldığınızı duymuyorsunuz hiçbir şey duymuyorsunuz bedeninize ait olan. Bir sessizlik oluştu. Ama dışardaki sesleri daha yüksek şiddette duyoyursunuz. Mesela dışarda uçan martıların sesi daha bir yanınızda gibi geliyor ama bedensel faaliyetlerinizin sesi kesildi.

  Bir süre sonra alnınızın ortasında bir gerilme olacak ve gözünüzü açmak isteyeceksiniz. Ama sakın açmayın. bekleyin ve sabredin.

  Gözünüzün önünde noktalar şeklinde efekt çıkacak sanki bir girdap uzayın görüntüsü gibi içine çekmeye çalışıyor sizi.

  O görüntüye odaklanın. Sabredin bekleyin. Yarım saat beklemeniz bile gerekebilir.

  Hiçbir yeriniz ağrımayacak korkmayın. Sadece ayak topuklarınız acıyabillir belki aldırmayın. Bir yeriniz kaşınırsa kaşıyın. Gözünüzü açmadığınız ve mumya gibi sabit duruşunuzu bozmadığınız sürece çıkış bozulmaz.

  Daha sonra alnınızdaki gerilmeye odaklanın. O size artık çıkış için gerekli faaliyetlerin tamamlandığının sinyalini verir.

  Vücudunuz sanki parçalandı hücrelerine ayrıldı ve noktalar kümesi olarak yukarıya doğru çıkıyor. Bunu hissedin. Gözünüzde gördüğünüz efektler gibi. Bir süre sonra karnınızda bir sancı olacak. Ona odaklanın. Karnınızdaki çakrayla alnınızdaki çakra birbiriyle iletişimi sağladığında bir çekilme hissi yaşayacaksınız. Çatırdama sesleri erkek sesine benzeyen anlamsız sesler duyacaksınız. Korkmayın. Frekans ayarlanıyor. Daha sonra arabayla yokuştan inerken karnınızın tuhaf bir gıdıklanması vardır bazen olur hani. Karnım bir tuhaf oldu dersiniz. İşte aynen onun gibi bir gıdıklanma hissiyle çekileceksiniz. Bağırasınız gelicek "aaaa" şeklinde bir tepki vereceksiniz. Gözlerinizi açmayın teslim olun.

  Çekilme bittiğinde çıkmış olacaksınız.