Aslan burcu ve aslan burcunun özellikleri

'Kadınların Dünyası' forumunda YAREN tarafından 8 Aralık 2010 tarihinde açılan konu


 1. Aslan burcu özellikleri,Aslan burcunun yükseleni,aslan burcu erkeği,aslan burcunun kadın özellikleri,aslan burcunun özellikleri nelerdir

  [​IMG]

  ASLAN BURCU VE ASLAN BURCUNUN ÖZELLİKLERİ

  Aslan Burcu kişilikleri herkesi yönetir.
  Aslanlarin fiziksel özellikleri saçlari yele gibi yüzden geriye dogru yatar ve tembel bir görünüsleri vardir. Dik ve magrur yürürler. Yumusak, genellikle sakin ve tutarli bir karakter içinde gizleneceklerdir.

  Emir yagdirirmis gibi olan havasi ve tavirlari dikkatinizi çeker. Çogunlukla, hareketleri ve konusmasi ihtiyatlaridir. Aslan'lar çabuk konusmaz, hizli kosmaz. Saçlar siyah veya kizilimsi sari ve genellikle dalgalidir, karmakarisik, dikkatisizce yukari dogru taranmis, tepede ve yanlarda tümüyle dimdik dururlar, ya da simsiki, dümdüz asagiya dogru taranmistir.

  Bu erkekler ve kadinlar hiçbir zaman baskalarina sirtlarini dayamazlar. Onun yerine kendilerine dayanilmasini tercih ederler. Aslan, herkes ona dayaniyor ve bütün yükü o tasimak zorunda kaliyor diye teatral bir sekilde kükreyebilir.

  Birçok Aslan'in sonunda egitimci, politikaci ve psikiatrist olmasinin nedeni, içlerinde barindirdiklari ögretme askidir. Birçok bakimdan Aslan son derece kurnazdir. Aslan begendigi seyleri cömertçe ve açikça söyler ve neredeyse insani utandiracak kadar abartili komplimanlar yapar.

  Aslan'in atesli gururu, pek çok ask iliskisinin ve evliliginin paramparça olmasina neden olur. Esinden ayrilan bir Aslan, genellikle içler acisi bir durumdadir. Aslan yalnizca karsi cins yüzünden degil, hayatin kendisi nedeniyle de, hemen hemen sürekli olarak ask sancilari çeker.

  Aslanın sık sık ateşi yükselir. Kazalara, ani siddetli hastaliklara yatkindir ve genellikle kronik, uzun süren hastaliklara bagisikligi vardir. Aslan'larin kalbi ya olaganüstü güçlüdür ya da kalp bölgesinde bir zayiflik vardir. Sirtta ve omuzlarda agrilar, omurgayla ilgili sikayetler, bacaklarda ve bileklerde kazalar, üreme organlariyla ilgili sorunlar, ses kisikligi veya bogaz agrilari görülür.

  Ya korkunç dikkatsiz ve savrukturlar ya da çok titiz bir sekilde temiz ve düzenlidirler. Bunlar dedikodulardan hoslanirlar ve çevrelerinde anlamadiklari birsey dönüyorsa, kendilerini incinmis ve terkedilmis hissederler. Karakter olarak sebatlidir. Yollarindan saptirmak zordur. Çalistiklari zaman tam çalisirlar.

  Kendi renkli kisiligine uygun olarak, gösterisli giysiler giyer.

  Aslan Burcunun Elementi : Ateş
  Özelligi : Sezgisel
  Yönetici Gezegeni : Günes
  Metali : Altin
  Ugurlu Günü : Pazar
  Ugurlu Sayisi : 1 ve 4
  Ugurlu Tasi : Sari pirlanta
  Ugurlu Renkleri : Koyu sari, altin rengi, turuncu
  Ugurlu Çiçekleri : Gül, krizantem, orkide
  Ugurlu Kokulari : Misk, portakal çiçegi, gül
  Ugurlu Müzik : Neseli melodiler
  En Belirli Özelligi : Cömertlik
  En Büyük Ideali : Zirveye çikmak
  En Büyük Hatasi : Övünmek
  En Büyük Arzusu : Sahip olmak
  En Büyük Yetenegi : Istedigini ele geçirmek