Aşkımızdan eriyoruz..

'Güncel Bilgiler' forumunda Destina tarafından 12 Şub 2009 tarihinde açılan konu

 1. 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle Cornetto Dondurmaları tarafından yapılan bir araştırmaya göre biz Türkler kolay aşık oluyoruz ama asıl zorluğu aşkımızı itiraf ederken yaşıyoruz.

  Sevgililer Günü nedeniyle 5 ülkede gerçekleştirilen 'Uluslararası Aşk Araştırması'na göre Türkler, aşkını itiraf etmekte en çok zorlanan millet çıktı. Anket İngiltere, İtalya, Portekiz, Fransa ve Türkiye'de internet üzerinden yapıldı.

  Cornetto Dondurmaları tarafından Sevgililer Günü için yaptığı ankete, 5 ülkeden 15-24 yaş arası 1.667 sayıda genç katıldı. Araştırmada Türk kadınlarının yüzde 90'ının, erkeklerinin ise yüzde 87'sinin hayatlarında en az 1 kere aşık olduğu ortaya çıkarken, aşktan en nasipsiz milletin İngilizler olduğu görüldü.
  EN ÇILGINLAR İTALYANLAR
  İtalyan ve İngiliz erkekleri, sevdiği kişi için çılgınca bir şey yapmak konusunda bayrağı elinde taşıyor. Türk erkekleri, İtalyan ve İngilizlere yetişemese de yüzde 55 gibi yarıdan fazla bir oranla aşık oldukları kişiler için çılgınca bir şey yaptığını itiraf ediyor.
  AİLEDEN DUYGULAR SAKLANIYOR
  İtalyanlar'ın kendine güveni, duygularını ilk olarak sevdiği kişiye söyleme noktasında da kendini gösteriyor. İngiliz erkekleri bu noktada İtalyanlar'la ortak bir davranış sergiliyor ve hislerini ilk olarak aşık oldukları insana açıyor. Türkler'in bu noktada çaldığı ilk kapı ise yine en yakın arkadaşları oluyor.Türk kadınlarının yarısı aşkı konusunda sessizliğini korumayı tercih ediyor ve fark edilmeyi bekliyor. Araştırmaya katılan gençler genel olarak duygularını ilk olarak ailelerine söylemekten kaçıyor.

  İLİŞKİMİZ NE OLACAK
  Özellikle kızların kafasını kurcalayan bu soru Uluslararası Aşk Araştırması cevap buluyor. 5 ülkedeki 15-24 yaş grubundaki kadın ve erkekler ilişkilerinin çoğunlukla gelecekte de süreceğine inanıyor. Bu konuya en iyimser bakanlar İtalyanlarken, en çok şüphe duyanlar Türkler oluyor. Araştırmaya göre ilişkilerinin geleceği hakkında en olumlu düşünenler İtalyan kadınlarıyken, aşklarının geleceğinden en çok şüphe duyanlar Türk erkekleri.

  İLK GÖRÜŞTE AŞK
  İtalyanlar, Fransız kadınları ve Portekiz erkekleri bu soruyu en fazla "Evet" şeklinde cevaplayanlar oldu. Cornetto'nun Uluslararası Aşk Araştırması'na göre Türk kadınları, Türk erkeklerine göre ilk görüşte aşka daha fazla inanıyor.

  KARMAŞIK BİR DUYGU
  Peki aşk nedir? Bu sorunun cevabı milletlere göre değişiyor. Aşk İtalya'da 'mantıksızlık', İngiltere'de 'karmaşa', Fransa'da 'acı', Portekiz'de ve Türkiye'de 'ayakların yerden kesilmesi' iken Türk erkekleri için 'hayır diyememek' anlamına geliyor.


  Uluslararası Aşk Araştırması'na göre, aşkını itiraf etmekte zorlanan Portekiz gençleri aynı zamanda sanal aşka en olumlu bakanlar. Diğer Avrupa ülkelerine göre, internet yoluyla sevgili bulmaya en olumsuz bakanlar ise Türkler oluyor.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Tem 2014
 2. yine ilginç bir araştırma bu insanlar boş ve vakit geçirmek için bu tür konuları araştırıyorlar
  türklerin internet yoluyla sevgili bulmaya olumsuz bakmaları güzel ama ne kadar doğru tartışılır
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Tem 2014
 3. İtalya çok çılgınmış bu konuda oraya mı gitsek ne etsek :f30:
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Tem 2014