Aşkı Anlatan Güzel Yazılar

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 30 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

 1. Aşkı anlatan en güzel yazılar beğeneceğinizi umduğumuz birbirinden güzel aşkı en güzel şekilde anlatan yazılar sizlerle..

  Aşk, yaşayarak öğrenilir. Hiç aşık olmamışsan, aşkın ne olduğu bilemezsin ancak aşıkların hallerini bilirsin. Dışarıdan, görebildiğin kadarıyla bir fikrin olur ama anlayamazsın.

  Aşk, kendinden vazgeçmektir. Sevdiğin kişinin yüreğinde, sözünde, nefesinde yeniden hayat bulmaktır. Onun özünü kabullenip, o olmaktır.Aşk, bir sihirdir. Etrafında dolaşan renkli yıldızlardan oluşmuş, gözle değil ancak gönülle görülebilen bir sihirdir. Aşık olduğunda değişirsin. Asla yapmayacakları yapabilir, her zaman yaptıklarından vazgeçebilirsin.

  Aşkı herkes kendince anlatır. Aşk, kendini aşık olanda şekillendirir. Kıvamını, lezzetini, değerini girdiği kalpte bulur. O yüzden ne kadar anlatsam da, aşk ancak yaşanınca anlaşılır.

  Aşkı; bulmak zordur.


  Öyleyse kıymetini bileceğiz aşkın. Bir kez buldunmu yapışacaksın yakasına. Ellerini bir saniye bile ayırmayacaksın aşkın üstünden. Bir çiçek gibi sulayacaksın. Büyüteçeksin.

  Öyle uzaktan bakmayla yaşanmaz aaşk. Ruhunu adayacaksın. Beni düşündüğünde bedenin titreyecek, ellerin terleyecek, yutkunamayacaksın. Özlem tutuşturacak seni, alev alev yanacaksın. Ayrılık fikri deli edecek seni.

  Yokluğum aklına geldiğinde bir taş gibi yüreğine oturacak, ağırlığının altında ezileceksin. Yerinden kalkamaz hale geleceksin. Düşünemeyecek, konuşamayacak hatta ağlayamayacaksın. SENİ SEVİYORUM dediğinde bunu sadece dilinle değil, yüreğinle, gözlerinle de söyleyeceksin. Ben, beni sevdiğini senin söylemenle değil gözlerine baktığım zaman anlayacağım. Ancak o zaman inanacağım. Birlikteyken unutacaksın dünyayı; .Sadece bana ait olacaksın, ben de sana. Birbirimizden başka hiçbir şeyin önemi olmayacak. Sana dokunduğumda kanın hızlı; hızlı; akacak. Yüreğin deli gibi çarpacak. Nefes nefese kalacaksın Ve sanma ki senden farklı; olacağım ben de... Bin kilometre ötede olsan GEL dediğinde koşacağım sana merak etme. Bir tek gün bile bırakmayacağım elini. Yanımda olmasan aklımda olacaksın, baktığım her yerde seni göreceğim.

  Ben aşktan bunu anlıyorum işte. Sıradan olmadım hiç. Birkaç sevgi sözcüğüyle geçiştirilecek aşklar bana göre değil.

  Yaşayacaksam, doya doya yaşamalıyım aşkı. Her hücreme girmelisin. Bende hüküm sürmelisin.
  Aşk kaçağı; değil, aşk mahkumu olmalısın. Şimdi bırakalım tedirginliği bir kenara. Kenetlensin ellerimiz ve aşk bizi alsın kollarına... Hadi ne duruyorsun gel artık herşeyinle bana... Uzat ellerini birlikte sonsuzluğa yelken açalım.