Aşk Tazelemek İçin Ne Yapmak Gerekir?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Wish tarafından 13 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. Aşkı Tazelemek İçin Ne Yapmalı
  Aşk Tazeleme Yolları
  Aşkı Tazelemek İçin Öneriler

  [​IMG]


  Aşk, heyecan, tutku zamanla kaybolabilir. Son dönemde sevgilinize veya eşinize karşı bu tür karmaşık duygular içerisindeyseniz, hatta ayrılık noktasına geldiyseniz işte aşkınızı canlandırmanızı sağlayacak öneriler.

  Eşinizle dışarı çıkın

  Eşinizle her cuma dışarı çıkın. Güzelce giyinin, restoranda yemek yiyin, masanın üzerinden birbirinizin elini tutun. Bir diğer seçenek de, evde kalın, çocukları arkadaşlarıyla dışarı postalayın, telefonu fişten çekerek tüm ilginizi birbirinize verin. Nelerden bahsettiğiniz de aynı derecede önemli. Bu özel zamanınızda bazı konuları yasaklayın. Mali konular, yapılacak planlar, anne-baba ve benzeri konulardan konuşmayın.

  Birlikte masaj yaptırın

  İlk yıldönümünüzde kaplıcaya gidin. Birlikte iki kişilik bir masaj yaptırın. Loş ışıklandırma, hafif bir müzik, akan bir su ve kokulu yağların bulunduğu bir masaj salonu bulun. Masörleri evinize de çağırabilirsiniz. Her ikinizin de rahat olduğu bir ortam, birbirinizle paylaştığınız zevki artıracaktır.

  Onu şımartın

  Hediye vermekten daha romantik bir jest olamaz. Onun yeni bir İngiliz anahtarı ya da yün kazak gibi ihtiyacı olan şeyler almaktan kaçının. Kaliteli bir şişe şarap, şık bir kutuda sunulan çikolata ya da kokusu sizi çılgına çeviren bir traş losyonu alabilirsiniz. Paranız kısıtılıysa eski boya kalemlerinizi çıkararak ya da bilgisayarınızdaki grafiklerden yararlanarak bir 'aşk senedi' hazırlayın ve eşinize verin. Size olan borcunu ödeyecektir!!!

  Kendinizi sevin

  Muhtemelen en önemli kural... Vücudunuzdan nefret ediyor, yaşınızdan ötürü bunalıma giriyor ya da entelektüel açıdan yetersiz hissediyorsanız hayatınız boyunca başka birini sevemezsiniz. Kendinize her gün hayatınızı paylaştığınız kişinin sizinle istediği için birlikte olduğunu hatırlatarak kendinizden zevk alın.

  Flört edin


  Egonuzu güçlendirmekte flörtün üzerine yoktur. Kız arkadaşlarınızla öğle yemeğindeyken hoş bir erkeğe göz süzün. Flörtünüze karşılık aldığınızda duyduğunuz, o insanın başını bulutlara çıkaran heyecan, kendinize dayanılmaz seksilikte olduğunuzu hatırlatmanın harika bir yoludur.


  Eleştirmeyin, pozitif olun


  Utanma, suçlama ve eleştirmekten vazgeçin. Bunun yerine açık, özel ve pozitif tarzı benimseyin, değerlendirmeyi ve takdiri partnerinize bırakın. Erkekler becerikli olduklarını ve sizin kendisi için özenle hazırlandığınızı görmek ister. Gerisini ona bırakın.

  Takıntılarınızdan kurtulun

  Sabit alışkanlıklarınızı ve takıntılarınızı değiştirin. Partnerinizin hatalarını geçmiştekilerle karıştırmayın. Pozitif olarak hatalrını düzeltmesine yardımcı olun.

  Ayrılma noktasından 'U' dönüş

  İlişkiniz bitme noktasına geldiği zaman, üç şeye ihtiyacınız olacak: Mazeret ya da özür, şefkat ve çaba gösterme sözü vermek.. Partnerinizden yapmış olduğunuz hatalar veya onu kırdığınız için özür dileyin. Birden anlamlı ve sıcak bir şekilde sıkıca sarılıp öpün.. Böylece partnerinizin size yeniden güvenmesini ve ilişkinizin devam etmesini sağlayabilirsiniz.

  Tutkularınızı alevlendirin

  Tüm ilişkiler zamanla yıpranır veya sıradalanlaşır. Bu sürecin hızlanmasında çiftlerinde önemli rolü vardır. Yapabileceğiniz en iyi şey biraz temiz hava pompalamak olabilir. Haftasonu uzak bir yerde romantik bir gece geçirmek ideal olabilir. Hatta bir motel odası bile size yardımcı olabilir. Nerede olduğunuzu kimseye söylemeyin, cep telefonlarınızı kapatın ve TV'nin fişini çekin. Ege geldiğiniz zaman ilişkinizin tazelendiğini, canlandığını göreceksiniz.
   


Similar Threads: Aşk Tazelemek
Forum Başlık Tarih
Bunları biliyormusunuz cumhurbaşkanlığı logosunda yıldız ve ortadaki güneşin anlamı 3 Ekim 2015
Bunları biliyormusunuz türkiye'de belediye başkanı seçilebilmek için kaç yaşını doldurmuş olmak gerekir 19 Mayıs 2014
Bunları biliyormusunuz Ankara Ne Zaman Türkiye'nin Başkenti Oldu ? 6 Ağustos 2014
Bunları biliyormusunuz Dünya haritası ülkeler ve başkentleri 4 Nisan 2014
Bunları biliyormusunuz 2014 Avrupa Birliği Dönem Başkanları 21 Ekim 2013