Ashley tisdale biyografisi kısaca

'Biyografi' forumunda Sitem tarafından 17 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. Ashley Tisdale, 2 Temmuz 1985'te küçük bir kasaba olan ve New Jersey'de bulunan Monmouth Country'de doğmuştur. Annesinin adı Lisa, babasının adı Mike'dır. Kendinden büyük,Jennifer adında oyuncu olan bir ablası vardır.
  Şarkı söylemek ve rol oynamak her zaman Ashley'nin ilgisini çekmiştir. Bu yolculuğa ilk olarak Bill Perlman sayesinde, 3 yaşındayken başlamıştır. Bugün Perlman Ashley'nin menajeridir. Ashley' ye reklam filmleri ayarlamıştır ve Ashley bugüne kadar yaklaşık 100 adet reklamda oynamıştır. 8 yaşındayken, Broadway'de (Les Miserables'te) rol aldı ve Annie'nin uluslararası ekibinde yer alarak turlara başladı.

  Bir düzinede fazla televizyon dizisinde oynadığından beri,En İyi Televizyon Dizisi - Genç Aktris Ödülü- Misafir Yardımcı Aktris olarak görevlendirildiği Boston Publicin 2000 bölümünde oynadı.l
  2001de, büyük patlamasını Maggie & Jake Gyllenhall ve James Duvall.ın oynadığı Donnie Darka filminde yaptı.
  Ashley 2005e kadar ara verdi. 2005te Disneyin hit dizilerinden olan, The Suite Life of Zack&Codyde , aynı zamanda 2 yaramaz ikizin (Dylan-Cole Sprouse) de orda yaşadığı, Tipton Hotelde çalışan tezgahtar kız olarak yer aldı. [Seçmelere London ve Maddie karakterleriyle katıldı. Ve Disney, Ashleyi “Maddie Fitzpatrick karakterine atadı.]
  Haziran 2006da Disneyin televizyon filmi olan High School Musicalda rol arkadaşları Zac Efron, Vanessa Hudgens, Corbin Bleu,Monique Coleman ve Lucas Grabeelle yer aldı. Film büyük sükse yaptı. Soundtrack albümü Billboard listelerinin tepesinden inmedi. Lucas Grabeelle söylediği şarkı the Hot 100 Chart listesinde 35. , öbür şarkısı yani “Bop To The Top 61. oldu.

  Ashley tisdale1.jpg