Arkadaşlık ile ilgili kısa bir kompozisyon

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Sitem tarafından 28 Mart 2012 tarihinde açılan konu


  1. Arkadaşlık, tek bir tanımı olmayan bir kavramdır. Paylaşmak, güvenmek, fedakârlık ve açık sözlülüktür.

    Herkesin hayatında dönem dönem inişler ve çıkışlar vardır. Bu yüzden her gün mutlu ve neşeli olamayabiliriz. Bazı günler kendimizi mutsuz ve kötü hissederiz. Bugünlerde ise, en çok ihtiyaç duyduğumuz olan şey bir dosttur. Çünkü dostlarımızla sorunlarımızı ve problemlerimizi paylaşabiliriz; ama önemli olan gerçek bir dost bulabilmektir. Mutlu olduğunuz zaman yanınızda birçok insan bulabilirsiniz; peki ya mutsuz ve üzgün olduğunuzda da o insanlar yanınızda mıdır? İşte Arkadaşlık bir mum ışığına benzer, ortalığa karanlık hâkim olduğunda ancak belli olur.

    Arkadaşlık, bir insanla her gün telefonda 3-4 kez konuşmak, bir kişin hayatını ve yaşadıklarını derinlemesine bilmek değildir, ya da sürekli görüşmek de değildir. Başı gerçekten sıkıntıdaysa, yardıma koşacak ilk kişiysen, aynı şekilde onun da öyle olduğunu biliyorsan işte bu gerçek Arkadaşlıktur.

    Dostluğun insan hayatındaki değeri bir ekmek, su kadar değerlidir. Artık kimsenin birbirine güveni kalmadığı şu zor hayatta gerçek bir dostumuz varsa eğer kıymetini bilmeliyiz. Çünkü arkadaş çok bulunur; ama dost zor bulunur.
     


Similar Threads: Arkadaşlık ilgili
Forum Başlık Tarih
Ansiklopedik Bilgi Arkadaşlık - Can Dündar 14 Ekim 2008
Ansiklopedik Bilgi Arkadaşlik 23 Ağustos 2008
Ansiklopedik Bilgi Yardımlaşma ile ilgili kısa hikaye örnekleri 3 Ekim 2015
Ansiklopedik Bilgi Ağaç sevgisi ile ilgili yazı 31 Mart 2015
Ansiklopedik Bilgi Ağaç sevgisi ile ilgili kısa hikaye 31 Mart 2015