Arch Enemy Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda Masal tarafından 12 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. Arch Enemy Hayatı ve Fotoları

  Amacı thrash metal ile death metali karıştırıp “saf bir sound yakalamak olan Arch Enemy 1995 senesinde kuruldu. 96da “Black Earth isimli çıkış albümlerini hazırlayarak kariyerine başlayan grup tüm Avrupa metal camiasının dikkatini çekti. Melodik ve progresif ritimler, çift gitar melodileri ve güçlü vokaliyle oluşturdukları sound eşsizdi. Wrong Again Records etiketiyle 1996 yılında çıkan bu albümden sonra artık herkes gruptan başka bir çalışma bekliyordu.

  Arch Enemy.

  1997 yılında tekrar stüdyoya girdiler ve “Stigmata albümlerini doldurdular. Albüm 1998de Savage Messiah Music firması tarafından çıkarıldı. Daha olgunlaşan ama hala saf duran müziğiyle bu albüm de tüm metal sevenler tarafından tam not aldı. Kariyerini yükselten ve Century Media Records firmasıyla anlaşan grubun üçüncü albümü ise “Burning Bridges oldu. Death, thrash ve progresif metalin bir karşımı olan albüm ayrıca dozajı dengeli bir şekilde melodikti. Albümde, grubun prodüktörlüğünü yapan Fredrik Nordström de klavyesiyle yer aldı. Per Wiberg de piyanosuyla albümde misafir sanatçı olarak bulundu.

  Japonyada oluşan hayran kitlesine konser vermek üzere 99da bir turne düzenlediler. Bu konserin görüntüleriyle “Burning Japan adında sadece Japonyaya dağıtılan bir de live albümleri çıktı. Daha agresif bir sounda sahip olan dördüncü albümleri “Wages Of Sin 2001 yılında metal dinleyicilerinin beğenisine sunuldu. Albüm Arch Enemynin şu ana dek yaptığı en sert ve en titiz hazırlanmış çalışmasıydı. Japon hayranları için albüm kısa bir süre sonra Japonyada da piyasaya çıktı.

  Century Media Records, Arch Enemy sevenleri için yine “Wages of Sin adında 2 CDlik bir albüm hazırladı. 2002 yılında çıkan albümde bonus parçalar ve video klipler de bulunuyordu. Bir sene sonraysa limitli sayıda üretilen ve her Arch Enemy hayranının arşivinde bulunması gereken “Anthems Of Rebellion çıktı. Arch Enemy bu albümleriyle halen “saf metal yapan ender teknik gruplar arasında bulunuyor. Hayran kitlesiyse her geçen gün artmaya devam ediyor.

  Arch Enemy2. Arch Enemy3.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 13 Tem 2014