Aralık Ayı Müzik Etkinlikleri

'Medya Bölümü' forumunda Ezlem tarafından 22 Aralık 2008 tarihinde açılan konu


 1. 2008 'in Aralık ayının son haftasında sevilen sanatçılar hayranlarıyla buluşuyor

  22 Aralık 2008
  Ezginin Günlüğü

  Türk müziğinin efsane gruplarından Ezginin Günlüğü hayranları ile buluşuyor.

  Yer: Caddebostan Kültür Merkezi
  Saat: 20:30
  Biletler: Biletix

  ——————————————————————————–

  23 Aralık 2008
  Sunay Akın

  Modern meddah Sunay Akın sahnede!

  Yer: Avcılar Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi
  Saat: 21:00
  Biletler: Biletix

  ——————————————————————————–

  23 Aralık 2008
  Sibel Tüzün & Selen Gülün Trio

  Profesyonel müzik hayatına başladığı 1992 yılından bugüne eğitimi, yeteneği ve etkileyici sahne performansıyla ülkemizin yetiştirdiği en başarılı bayan solistlerden biri olan Sibel Tüzün, yeni jenarasyon Türk caz piyanistlerinin ve kompozitörlerinin başında gelen Selen Gülün’le beraber caz standartları ve müzikal şarkılarına uzanan etkileyici bir repertuar hazırladı. Projenin prömiyerinin yapıldığı 6. Alanya Caz Günleri’nin açılış konserinde dakikalarca ayakta alkışlanan Sibel ve Selen bu projeyi uluslararası caz festivallerine ve seçkin caz klüplerine taşıyorlar.

  Yer: Beyoğlu Hayal Kahvesi
  Saat: 22:00
  Biletler: Biletix

  ——————————————————————————–

  24 Aralık 2008
  Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası

  Şef: Gürer Aykal
  Solistler: Cedric Tiberghien, piyano & Indra Thomas, soprano

  Program
  George Gershwin: Paris’te Bir Amerikalı (Yaklaşık 20’)
  George Gershwin: Piyano Konçertosu fa Majör (Yaklaşık 30’)
  I. Allegro
  II. Andante con moto–Adagio
  III. Allegro agitato
  George Gershwin: Arya ve Şarkılar (Yaklaşık 30’)
  Summertime
  Someone to Watch Over Me
  They Can’t Take That Away From Me
  The Man I Love
  I Got Rhythm
  My Man’s Gone Now
  Johann Strauss Jr.: İmparator Valsi op. 437 (Yaklaşık 10’)

  Yer: Caddebostan Kültür Merkezi
  Saat: 20:00
  Biletler: Biletix

  ——————————————————————————–

  25 Aralık 2008
  Okay Temiz

  Yaklaşık üç yıllık bir aradan sonra Okay Temiz, batı enstrümanlarına etnik çalgıların karışmasıyla ortaya çıkan ilginç performansı için sizi bir kez daha Babylon’a davet ediyor.

  Yer: Babylon
  Saat: 21:30
  Biletler: Biletix

  ——————————————————————————–

  25 Aralık 2008
  Kolektif

  2006 başında çıkan ‘Balkanatolia’ albümlerinin ardından müzikal dönüşümünü sürdüren Kolektif İstanbul; Balkan müziklerinin çeşitliliğinden beslenen müziklerini bu defa daha yüksek bir enerjiyle yorumladıkları ‘Krivoto’ albümleri ile karşımızda.

  Funk ve caz altyapılarıyla, geleneksel melodiler ve enstrüman stillerini birleştirerek özgün bir müzik ortaya koyan Kolektif; farklı müzikal geleneklerden gelen müzisyenleriyle doğal bir füzyon sağlıyor ve bu avantajı doğaçlama ağırlıklı bir performansla birleştiriyor.

  Yurt içi ve yurt dışında çeşitli festivallerde yer alan grup, son olarak Afrika’nın ünlü Brass Band’lerinden Gangbé ile Benin’de Kolektif İstanbul-Cotonou projesini gerçekleştirerek yeni fikirlerle İstanbul’a döndü. Siz de müzikte yeni fikirlere açıksanız 18 Aralık Perşembe akşamı GHETTO’da olun…

  Yer: Ghetto
  Saat: 22:00
  Biletler: Biletix

  ——————————————————————————–

  26 Aralık 2008
  Feridun Düzağaç

  1988 yılında TINI adlı grubuyla müzik çalışmalarına başlayan Feridun Düzağaç, ilk bestesini Özdemir Asaf’ ın Lavinia isimli eserine yaptı. 1994 yılında grubuyla beraber ‘Öğrenci İndirimi’ isimli ilk albümünü çıkaran Düzağaç, sonrasında müzik çalışmalarına ara vermeden devam etti ve 1996 yılında, Beni Rahatta Dinleyin, 1998 Köprüden Önce Son Çıkış, 2000 Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir, 2003 Orjinal Alt Yazılı, 2004 Uzun Uzun Feridun Düzağaç, 2006 Bir Devam Filmi, 2008 Uykusuza Masallar albümleri ile dinleyicileriyle buluştu.

  Yer: Balans Jolly Joker
  Saat: 21:00
  Biletler: Biletix

  ——————————————————————————–

  27 Aralık 2008
  Soul Stuff

  Alper Cengiz tarafından 1995 yılında kurulan ve 12 yıldır İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir ve Marmaris’te düzenli olarak sahne alarak geniş bir dinleyici kitlesini kendine sevdiren Soul Stuff, bu yaz The Blues Brothers Band’den önce Parkorman’da 10.000′e yakın müziksevere soul, rock ve blues’la dopdolu unutulmaz anlar yaşattı.

  Yer: Beyoğlu Hayal Kahvesi
  Saat: 23:59
  Biletler: Biletix

  ——————————————————————————–

  29 Aralık 2008
  Sarp Maden Quartet

  Gitar tekniği ve armoni bilgisiyle, genç yaşına rağmen Türkiye’nin önemli gitaristlerinden biri olarak kabul edilen Sarp Maden, özellikle katıldığı birbirinden farklı birçok proje ile tanınıyor. Mahmut Yalay, İmer Demirer, Reyent Bölükbaşı, Oğuz Büyükberber ve Ateş Tezer ile birlikte “Lodos” ve Ali Perret, İmer Demirer, Ricky Ford, Erkan Oğur, Raci Pişmişoğlu ve Erdinç Şenol’dan kurulu “Acid Trippin”de yer alan Maden; Sibel Köse, Alper Yılmaz, Mike McGinnis, Turgut Alp Bekoğlu gibi isimlerle çalıştı.

  Çağlayan Yıldız ve Volkan Öktem’le oluşturduğu Trio Mrio adlı gruba, önce Alp Ersönmez ve 2004 yılında Genco Arı’nın katılmasından sonra, Quartet Muartet ismiyle çıkardıkları “Dokuz Parça” adlı albümde yaratıcılığını bir kez daha dinleyiciye sundu.

  Yeni projesi “Sarp Maden Quartet” ile verdiği konserler dışında, kaydettiği latin caz ağırlıklı albümü dinleyiciye sunmaya hazırlanan müzisyen, aynı zamanda Quartet Muartet’in yeni albümü “Dokuz Parça Daha”yı da yayınlayacak. Volkan Öktem, Eylem Pelit ve Genco Arı’dan oluşan “Sarp Maden Quartet”,melodik ve samimi olarak tanımlanabilecek, huzur ve yaratıcılıkla beslenmiş bir müzik yapıyor.

  Yer: Beyoğlu Hayal Kahvesi
  Saat: 22:00
  Biletler: Biletix

  ——————————————————————————–

  30 Aralık 2008
  İhtiyaç Molası

  Ülkemizdeki progresif-senfonik rock müziğinin başarılı temsilcisi İhtiyaç Molası, 30 Aralık akşamı Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde. Konserde “Milad” ve “1,5″ albümlerinde yer alan parçaların yanı sıra yeni şarkıları da dinleyebileceksiniz.

  Yer: Beyoğlu Hayal Kahvesi
  Saat: 22:00
  Biletler: Biletix

  ——————————————————————————–

  31 Aralık 2008
  Serdar Ortaç ile Yılbaşı

  31 Aralık gecesi yılbaşı coşkusu Hilton Convention Center’da Serdar Ortaç’la zirve yapıyor. Bu yılın en başarılı albümü ‘Nefes’i çıkaran Serdar Ortaç 2008 yılına dünden bugüne en güzel şarkılarıyla veda ederken 2009 yılını büyük bir şölen ile karşılayacak. Eğlence denildiğinde 7’den 70’e herkesin ilk aklına gelen isim olan Serdar Ortaç 2 sene sonra yeniden Hilton Convention Center’da sevenlerine unutulmaz bir yılbaşı gecesi yaşatacak… Saat 00:00′da NEFES’ler tutulacak eğlenceye hiç ara verilmeden devam edilecek.

  Yer: Hilton Convention Center
  Saat: 22:30
  Biletler: Biletix
    2. Cevap: Aralık Ayı Müzik Etkinlikleri

  31 aralıkta Serdar Ortaç'la eğlenmek güzel olurdu ama ben forumdasta eğlenmeyi tercih edeceğim :f196:

  Bilgilendirme için teşekkürler Ezlem.
    3. Cevap: Aralık Ayı Müzik Etkinlikleri

  ben yılbaşlarını fazla sevmem saçma gelir bana kutlamalar insanın hayatından bir yıl daha gidiyor bunun nesini kutlarlar anlamam