Araf Ghafouri Kimdir,Aref Hayatı, resimleri

'Biyografi' forumunda HazaN tarafından 24 Şubat 2011 tarihinde açılan konu


 1. Aref Ghafouri’nin ailesi İran’da hayatlarını sürdürüyor. Kendisi İran’dan kalkıp Ankara Üniversitesine okumak için geliyor ve 8 Ocak 2011 cumartesi günü Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katılarak 3 evetle gönderilmişti. Peki Aref aslında sihirbaz mı yoksa zihinbaz mı ?

  Yaşam Sihirbazı

  Bir gün Stand-up uzmanı çok sevdiğim bir üstat bana şöyle bir soru sordu “ Hayat ile yaşam arasındaki fark nedir, bana hiç bilmeyen birisinin anlayacağı şekilde anlatır mısın, sakın ikisi aynı şey deme.” yaşamımızda bazı dönemler vardır, çok basit sorularla karşılaşırız ve şaşırırız.

  Zira basit olmasına rağmen hiç düşünmemişizdir. Bende daha çok düşünmeye, farkındalığımı ve bilgilerimi daha da çok artırarak evrenle bir olmaya karar vermiştim ve çalışmaya başladım. Bildiğimi zannettiğim fakat bilmediğim birçok şeyin olduğunu hayretle görüyordum, zira yıllarca sadece bakmışım, ama görememiştim. Sonra şunu keşfettim, evrenin ötesinde ona hakim bir bilinç vardı, evrendeki bütün bilgiler onun bir gölgesi veya ışığıydı, o ışığın altına girebilirsek sırtımızı dayandırdığımız büyük akıl sayesinde küçük aklımızın alabileceği bazı evrensel sırları çözüp anlayabiliyorduk. Bunu görmek için mistik veya dini inançlarınızında olması gerekmiyordu.

  Tabi tüm bunlardan sonra geleceğimin dışarıdan değil içimden yani benim tarafımdan yönlendirildiğini hissetim ve de yaşamın aslında gerçek bir sihir olduğunu anladım, kural şuydu; “yaşam bir sihirdir ve sihirbaz sizlersiniz. Sihire inanırsanız sihirli bir yaşam sürersiniz” Zira inandığımız şeyler bizim gerçeklerimizdir. Şu an şunu çekinmeden rahatlıkla söyleyebiliyorum. Ben aslında sahnede Bir yanılsama sanatı icra eden bir illüzyonist, yaşamımda ise gerçek bir SİHİRBAZIM, çünkü sahnede yaptığım herşey sanal, yaşarken yaptığımız herşey ise gerçek, yaptığımız her dönüşüm gerçek, ağacı kağıda ve kitaba çeviriyoruz veye kumdan telefon ve bilgisayarlar meydana getiriyoruz.

  Yaşamımızda yaptığımız üretimler bir yanılsama değil gerçek oysa sahne tamamen hayal.

  İlgi Alanları

  Aktiviteleri: Sihir, mentalizm, nlp, Eft, Kuantum, hipnoz, seyahat

  Arabalar: Antik Arabalar, Ferrari

  İçecekler: Bira

  Ünlüler :Angelina Jolie, Criss Angel, David Copperfield, LANCE BURTON

  Bilgisayarlar: Apple

  Yemek: Pizza

  Oyunlar: Max Payne, Splinter Cell

  Magazinler: Sihirbaz

  Filmler: Apocalypto, Next

  Müzik : Nothing is what it seems

  Evcil Hayvanlar & Hayvanlar: Köpekler, Yunuslar, Kartal

  Spor: Bilardo

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   


Similar Threads: Araf Ghafouri
Forum Başlık Tarih
Biyografi Yaser Arafat Kimdir, Hayatı 28 Haziran 2011
Biyografi Emine Araf Kimdir,Hayatı,biyografisi 12 Mayıs 2011
Biyografi aref ghafouri odtü 24 Şubat 2011