Aracınızın kışlık bakımını yaptırdınız mı

'Haberler' forumunda Wish tarafından 1 Aralık 2008 tarihinde açılan konu


 1. Aracınızın kışlık bakımını yaptırdınız mı


  Sürücülerin araçlarının kışlık bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekiyor.


  Konya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, kış aylarında sürücülerin zorluk yaşamaması için araçlarının kışlık bakımlarını yaptırmalarını ve araçta bulunması gereken malzemeleri mutlaka temin etmeleri gerektiği konusunda uyardı.

  Konuyla ilgili yapılan açıklamada trafik ekiplerinin kış mevsiminin yaklaşmasıyla denetimlerini hızlandırdığı belirtilirken, özellikle araçlarda bulundurulması gereken malzemelerin eksikliği durumunda sürücülere 55 YTL para cezası kesildiği ve araçların eksikliklerini tamamlayana kadar bağlandığı bildirildi. Araçların kışlık bakımlarının havaların soğumasından önce yapılmasının hem sürücülerin trafikte sorun yaşamasını engelleyeceğinin, hem de muhtemel kazaların önüne geçeceğinin ifade edildiği açıklamada şu bilgilere yer verildi:

  "Lastik diş derinlikleri ve lastik havaları kontrol edilmelidir. Bu sayede buzlu ve kaygan yollarda aracın kontrolü daha rahat sağlanmış olur. Cam suyu ve silecek lastikleri kontrol edilmelidir, bu sayede yağışlı havalarda görüş daha rahat sağlanmış olur. Araçta bulundurulması gereken zincir, çekme halatı, takoz, yedek ampuller gibi malzemeler temin edilmeli ve kontrolleri yapılmalıdır. Motor suyunun donmasını engelleyen antifriz suyu kontrol edilmeli, eksikse ilave edilmelidir. Fren ve debriyaj balataları
  kontrol edilmeli, eskimişlerse yenilenmelidir."
    2. Sorma wish yeni yaptirdim goctum yaaaa bu ay :((
    3. Valla benim arabam yok olan düşünsün..:f106: Bilgilendirdiğin için teşekkürler Şekercimmm..:f40:
    4. bizim evde bu işleri yapan sorumlu bakan var :f30:
    5. eşim düşünsün artık banane
    6. Paralar gene gitti ya :))))))))))))))))))))))))