Araba çizikleri nasıl giderilir

'Resimli Konular' forumunda YAREN tarafından 30 Nisan 2010 tarihinde açılan konu


 1. Araba çizikleri nasıl kapanır


  Arabanızı parkettiğiniz yerde yoldan geçen bir araba veya sokakta oynayan yaramaz çocuklar heran arabanızı çizebilir.Arabanızı sokakta da, otoparka da bıraksanız güvende değil.

  Doğru ürünlerle ve doğru bilgilerle, arabanızın yüzeyindeki ince çizikleri kolayca ortadan kaldırabilirsiniz.

  İşte 5 adımda çizikleri yok etmenin yolları:

  1. Öncelikle, arabanızın her yerini yıkamalısınız. Arabanızın zaten temiz olduğunu düşünüyorsanız, yıkamanıza gerek yok. Havadaki ve çevredeki zararlı elementler, arabanızın boyasına yapışan kimyasal bağlardır. Arabanızı güzelce yıkamak, toz, polen ve yoldan gelen parçacıkları yok etmeye yardımcı olacaktır.

  2. Arabanızı yıkadıktan sonra tümüyle kurutmanız gerekiyor. Arabanız tamamen kuruyana kadar, arabanızdaki çizik yerlerin tamirini yapmaya başlamayın. Yıkamadan kalan herhangi bir sabun, deterjan ya da su damlacığı ürünün etkisini hafifletebilir ya da azaltabilir.

  3. Arabanız temizlendikten ve kuruduktan sonra Meguiars ScratchX™ gibi yüksek kaliteli araç bakım ürünü uygulayabilirsiniz. Diğer üreticilerin ürünleri ise şöyle: Mothers, Eagle One ve Turtle Wax. Bu ürünlerin hepsi olası çizikleri, örümcek ağı efektini, tampondaki girdap görünümünü, oksidasyonu, kimyasal aşınmayı, asit yağmuru beneklerini ve kuş pisliklerinden kaynaklanan aşınmaları kaldırmak amacıyla satılıyor.

  4. Bir parça süngerin üzerine çok az miktarda çizik yok edici sürün. Ürünü, çizik bölge kapanana kadar ovalayarak uygulayın. Ürün ince çiziği tümüyle doldurur gibi görünecek, ancak arabanızın boyasının üst katını da kaplayacak.

  5. Ürünü arabanızın istenilen yerine uyguladığınızda, temiz ve kuru bir havlu kumaş alın ve iyi bir sprey cila ile bölgeyi cilalayın. İyi kalite sünger ve havlu kullanmak boya yüzeyinde ilave çiziklere yol açmaz. Bu çizik bölgeyi cilalayacak ve boyanıza parlak ve ayna görünümü kazandıracak.
  Kaynak: Zaman​
    2. Çok iyi bir bilgi içeriyor