Apple MacBook Pro Retina Özellikleri

'Teknoloji Haberleri' forumunda Masal tarafından 28 Ağu 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  5,1 milyon piksele sahip Retina ekran. Flash mimari. Dört çekirdekli Intel Core i7 işlemciler. Sadece 1,8 cm kalınlığında ve 2,02 kg ağırlığında bir tasarım.

  -Yeni Retina ekran olağanüstü renk ve kaliteyi korurken yansımayı azaltıyor. Standart MacBook Pro ekranına göre yüzde 29 daha yüksek kontrast oranına sahiptir.


  -Son zamanların en hızlı flash teknolojisine sahip. Uygulamalar hızlı şekilde açılır, hatta ekranda gezinmek bile daha akıcı bir gelir. Yeni MacBook Pro, 768 GB'a kadar kapasiteye sahip olduğundan, büyük video ve fotoğraf arşivleri dahil olmak üzere tüm önemli dosyaları yanınızda taşımanıza olanak tanır. Flash teknolojisinde hareketli parça olmaması, son derecede dayanıklı ve sessiz olmasını sağlar.

  -Yeni Mac Pro 7 saatlik pil ömrüne sahiptir. MacBook Pro'da bulunan 95 vat-saat pil, 1000 tam şarj etme ve boşaltma döngüsüne kadar dayanır ve 30 günlük bekleme süresi sunar. Yani uyku modundaki MacBook Pro'yu bir gün, bir hafta, hatta bir ay sonra bile anında açabilirsiniz.

  -Yeni MacBook Pro pazardaki en hızlı mobil dört çekirdekli işlemci olan Intel Core i7'ye sahiptir.

  -Tamamen yenilenen MacBook Pro devrim niteliğinde bir ekrana ve buna uygun bir GPU'ya sahiptir. 1 GB bağımsız video belleğine sahip yeni nesil Kepler mimarisi üzerine kurulan NVIDIA GeForce GT 650 M grafik işlemcisi, şimdiye kadar üretmiş olduğumuz tüm dizüstü bilgisayarlara göre yüzde 60'a kadar daha hızlı grafik performansı sunar.