Apple İtunes 11 Tüm Özellikleri Ve Yenilikleri

'Teknoloji' forumunda zamaneanne tarafından 1 Ara 2012 tarihinde açılan konu

  1. Apple İtunes 11 Hakkında Her Şey


    Apple uzun zamandır beklenen İtunes 11 güncellemesini yayınladı. Yeni güncellemede kullanıcıların şikayet ettiği pek çok sorun da çözüldü. Bu çözümlerden bir tanesi, Cover Flow özelliğinin kalkması. Cover Flow, iPhone, iPod ve Macte, albüm ve parça kayıtlarına ait fotoğrafları 3D ve animasyon halinde hızla gözden geçirmeye yarıyordu.

    iTunes11 Mac kameralar ile uyumlu olacak, böylece hediye kartları tarayabileceksiniz. Ancak sadece iTunesun okuyabileceği kodlara sahip kartlar taranabilecek.

    Ayrıca, iPaddeki formata benzeyen ve navigasyonu zorlaştırdığı düşünülen yan panel ortadan kalkabiliyor. bu panel View menüsünden ayarlanabilecek.

    iTunes 11 ile gelen bir diğer yenilik, yeni mini player. Mini player, dinlemekte olduğunuz parçanın ait olduğu albümün kapağını gösteriyor. Menüde artık oynatma ve parça navigasyonu tuşu yer almazken, bu fonksiyonlar Mac klavyesine aktarıldı. Yine de isterseniz hangi parçanın sırada olduğunu görebilir, parça arayabilir ve ses çıkışlarını kontrol edebilirsiniz.