Apple iPhone 5 fiyat ve özellikleri 2012

'Teknoloji Haberleri' forumunda Sitem tarafından 28 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  iPhone 5 fiyat ve özellikleri belli oldu
  iPhone 5 hazır ve fiyat ve özellik olarak iPhone 4 e yakın olacak. Fabrikada bir kaç farklı test modeli olduğunu söyleyen çalışan bu cihazların arasında büyük bir fark olmadığını ve adı henüz belirlenmeyen yeni modelin (piyasada kullanılan adıyla iPhone 5′in) üretime geçmeye hazır olacağını belirtti.

  iPhone 5 piyasaya ne zaman çıkacak ?

  Test cihazlarından hangisinin üretim için seçildiğini bilmediğini belirten ismini gizleyen çalışan, merakla beklenen akıllı telefonun ana özellikleri hakkında bilgi verdi: – LG tarafından özel üretilmiş 4,3 inç ekran – Biraz daha uzun ve geniş gövde (iddia edildiği gibi gözyaşı damlası şekli kullanılmıyor) ve güçlendirilmiş pil ve uzatılmış pil ömrü. Hiç bir test cihazında iPhone 4 veya 4Sin gövde formunun kullanılmadığını belirten yetkili, iPhone 5 prototiplerinin hiç birinin piyasaya sürülecek modeli “%100 olarak yansıtmadığını, dolayısıyla tanıtımı yapılana kadar sır kalacak bir kaç özelliği olacak Appleın hali hazırda iPhone 4S modelinin satışlarından memnun olduğu ve bunu baltalamak istemeyeceğini sözlerine ekliyor.

  Yeni iPhone iPhone5 modelinin yaz aylarından önce lansmanının yapılması beklenmiyor. Yeni modelin yaz aylarında üretimine başlanacağını belirtiliyor.

  Android telefon rekabetinde Apple iPhone 5 yalnız olmayacak

  Apple iPhone ile tahtına oturduğu akıllı telefon piyasasında satış anlamında açık ara liderliğini sürdürürken, Samsung galaxy ve Google Inc üretimi Android işletim sistemli telefonlar piyasadan pay toplamata başladı.

  iPhone5 e ait özelliklerinden LG 4,3 inch ekranın şu anda Samsung Galaxy S2 ve piyasaya yeni sürülen Motorola Droid Razr Maxx te haligazırda bulunuyor olması kafaları karıştırdı. Samsungun yeni Galaxy s3 serisi ise sahip olacağı devasa 4,6 inchlik ekran ile piyasayı etkilemeye çalışacak.


  kaynak:nationalturk