Apple iAd Avrupa’ya Açılıyor

'Teknik Yardım' forumunda cCasT tarafından 8 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. Apple iAd
  Apple iAd Avrupada
  Apple iAd Avrupa’ya Açılıyor

  [​IMG]

  Apple, geçtiğimiz ay itibari ile mobil reklam alanında geliştirdiği iAd paltformununun ABD üzerinde faaliyete geçtiğini duyurmuştu. Bu haberin ardıdan fazla geçmeden Apple, bu defada iAd reklam platformunun yakın bir zamanda Avrupa’da hizmet vermeye başlayacağını belirtti.
  İlk olarak Aralık ayında Fransa ve İngiltere’de kullanılan iOS cihazlarının L’Oreal, Renault, Louis Vuitoon, Nespresso, Perrier ve Unilever gibi şirketlerin reklamlarına yer vereceği duyuruldu. Bunun yanında bu ülkelerden sonra sıra Almanya’ya gelecek ve Almanya’da bulunan birtakım şirketlerde reklamlarını iAd platformu üzerinde yayınlayabilecek.
  Diğer yandan Apple yaptığı açıklamalarda ABD’de ki 25 şirket ile anlaşma sağlandığını ve bu şirketlerin reklamlarının iAd reklam platformu üzerinde yayınlanacağını belirtti. Yapılan ABD içerikli anlaşmaların ardından Avrupa şirketleri ile de birtakım anlaşmalar yapan Apple iAd, bu şekilde reklam platformunu genişletme de oldukça önemli adımlar attı. Bunun yanında merak edilen ise Apple iAd’in Türkiye’ye giriş yapmasının ardından hangi şirketlerle anlaşma yapmayı düşüneceği oldu. Bu durum şimdiden oldukça merak edilen bir hale geldi.