Apo'nun Yanında Kalacak İsimler

'Haberler' forumunda ZORBEY tarafından 26 Ekim 2009 tarihinde açılan konu


 1. Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada İmralı'ya mahkum nakillerinin 10 güne kadar yapılacağı duyuruldu.. Öcalan'ın yanına gidecek 10 mahkumun hepsi de PKK'lı. İşte o isimler;

  Bakanlığın önündeki listeye göre hepsi PKK üyesi olan müebbet ve ağır müebbet almış hükümlülerin isimleri şöyle: Çetin Arkaş, Nait Özkılıç, Hüseyin Yıldırım, Nedim Özalp, Yaşar Cinbaş, Nihat Ekmez, Şakir Akkurt, Lokman Laçin, Sait Yıldırım, Mustafa Okçul. Bakanlığın bu listeye yüzde yüz bağımlı kalamayacağı, 10 kişilik listeyi hem 8'e indirmek, hem de mahkumların şu anda geçirildiği testlerin sonuçlarına göre son bir değerlendirme yapmayı beklediği öğrenildi.

  EN GENÇLERİ LOKMAN LAÇİN

  Listedeki en genç isim 1971 doğumlu Lokman Laçin. Diyarbakırlı Laçin, 25 Eylül 1993 tarihinde PKK ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle yakalandı. Türk Ceza Kanunu'nun 125. maddesi gereği (Devletin hakimiyeti altında bulunan topraklardan bir kısmını devlet idaresinden ayırmaya yönelik eylem) 1997'de idama mahkum edildi. Cezası idamın kaldırılmasıyla ağır müebbete çevrilen Laçin, şu anda Erzurum H Tipi Cezaevi'nde bulunuyor.

  "SAKINCALI İSİM YOK"

  Öcalan'ın avukatları listedeki isimleri değerlendirerek "Devlet şu ana kadar Öcalan'ın güvenliğini tehdit edecek herhangi bir adımda bulunmadı. Bu isimler de gösteriyor ki Öcalan'ın güvenliğini tehdit edecek ya da PKK üst düzey yönetiminden herhangi bir seçim yapılmamıştır" dedi. Asrın Hukuk Bürosu avukatları, AİHM'de Öcalan'ın tecritiyle ilgili Türkiye'yi suçlayabilecek dosyanın neredeyse karar aşamasında olduğunu vurgulayarak, Adalet Bakanlığı'nın zamanlamasının hem bu açıdan hem de açılım süreci açısından olumlu olduğunu vurguladı.

  91'DEKİ MAĞAZA KATLİAMINDA ADI GEÇİYORDU

  Listede bulunan isimlerden Bolu F Tipi Cezaevi'nde ağırlaştırılmış müebbet mahkumu olan Çetin Arkaş'ın ismi Öcalan'ın dava klasörlerinde de geçiyor. Arkaş, 25.12.1991 günü saat 13.00 sıralarında 4 PKK elemanı ile birlikte İstanbul'daki Çetinkaya Giyim Mağazasına molotof kokteyli ile saldırı düzenledikleri, mağazayı tutuşturdukları, mağazada bulunan 12 kişiyi öldürdükleri ve 12 kişiyi de yaraladıkları gerekçesiyle Öcalan'ın dava klasörlerinde yer alıyor.

  DİĞER İSİMLER..

  Nedim Özalp: TCK 125. madde Bolu F Tipi Cezaevi
  Hüseyin Yıldırım: Niğde doğumlu, TCK 125. madde Bolu F Tipi Cezaevi
  Yaşar Cinbaş: Adıyaman E Tipi Cezaevi, Diyarbakır doğumlu
  Şakir Akkurt: Batman doğumlu, Siirt Cezaevi, müebbet
  Sait Yıldırım: Diyarbakır doğumlu, Diyarbakır E Tipi Cezaevi
  Nihat Ekmez: Örgütün doktor kadrosundan Ekmez Bayburt doğumlu, Yozgat Cezaevi, Müebbet
  Mustafa Okçul: Bayburt doğumlu, Muş E Tipi Cezaevi, müebbet
  Naif özkılıç: Siirt L Tipi Cezaevi, Diyarbakır doğumlu, ağırlaştırılmış müebbet

  milliyet haber​
    2. Cevap: Apo'nun Yanında Kalacak İsimler

  nasıl sakıncalı isim yok ya.hepsı pkk yandası..apo serefsizin canını mı koruyorlar,tek basına ölsün orda o zaman