Apartmanda tutulacak işletme defter örneği

'Sosyal Konular' forumunda Yasemin tarafından 9 Mart 2014 tarihinde açılan konu


 1. Apartmanda tutulacak işletme defter örneği


  Apartmanlarda tutulması gereken tek bir defter vardır bu defterin adı genel kurul karar defteridir.Bu defter noterden onaylı olmalıdır.

  Bu karar defterinde alınan kararlar noter onaylı kararlardır bu defterin kaybolması durumunda başka bir defter alınması gerekiyor ve tekrar noterden onaylanmalıdır.Daha önceki yıllarda alınan önemli kararlara nasıl ulaşacağınızı merak ediyorsanız ilgili noterden o sayfalarla ilgili onaylı belgeler alınabilir geçmişteki kayıtları böylelikte geri alabilirsiniz.

  apartman-defter,i.jpg

  Apartmanda alınacak kararların; yapılan ve yapılacak işlerin; gelir ve giderlerin kayıtlarının tutulduğu apartman karar defteri için noterden tasdik almak gerekiyor.Alınan bu noter tasdiki ile, defterin kayıtları resmi ortamda da tutulmuş oluyor. Ancak apartman karar defterine yalnız defter açılırken değil; aralarda ve defterin kapanışında da noter onayının alınması gerekiyor.

  Apartman için alınan kararların kaydedilmesi için yönetiminin aldığı apartman karar defterinin noterden onaylatılması olarak karşımıza çıkıyor. Tasdikli deftere, toplantılar ile ilgili detaylar ve alınan kararlar kaydediliyor.