Apartman Yönetimi Karar Defteri

'Sosyal Konular' forumunda Wish tarafından 26 May 2011 tarihinde açılan konu

 1. Apartman Yönetimi Karar Defteri Örneği


  Kat malikleri kurulunun karaları sıra numaralı ve her sayfası noter tarafından mühürlenmiş karar defterine yönetici tarafından yazılır.Tüm kat malikleri tarafından imzalanır.
  Karara aykırı oy veren kat malikleri de aykırılık sebeplerini kararın altına yazıp imzalarlar.

  Aşağıda kırmızı renkle yazılmış olan bölümleri Karar Defterinize yazınız.

  “..... Sitesi / Apartmanı Kat Malikleri Kurulu hem arsa payı hem sayı olarak çoğunluk sağlanarak toplanmış ve aşağıda yazılı kararları almıştır.

  - Site / Apartman yöneticiliği ile yöneticinin yasa ile belirlenmiş tüm görev ve sorumluluklarının ... sirketine Profesyonel Site Apartman Yönetimi Firmasına devrine karar verilmiştir.

  - Site / Apartman kat maliklerinden ............................... Site / Apartman Denetçisi seçilmiştir. Seçilen Denetçiye, Site / Apartman namına ... Firması ile sözleşme yapma yetkisi verilmiştir.

  - Ödemelerini yapmayan kat malikleri hakkında yasal işlem başlatılabilmesi için, ... Firmasınca site / apartman namına bir avukata vekalet verme yetkisi tanınmıştır ( Sözleşme yapıldıktan sonra).

  - Banka hesabı ile ilgili olarak;

  (Site/Apartman adına yeni banka hesabı açılacaksa)

  ..................................... adresindeki ................ Sitesi / Apartmanı için Kat Malikleri Kurulunca seçilen yönetici “...firmasi Profesyonel Site Apartman Yönetimi Firması sahibi ...(isim) münferit olarak Kat Mülkiyeti Kanunu hükümleri uyarınca, ................... Bankası, .......... Şubesi nezdinde Sitemiz / Apartmanımız adına hesap açtırmaya ve anılan hesapla ilgili olarak; para çekme dahil, her türlü bankacılık (internet bankacılığı işlemleri ve bankamatik kartı işlemleri dahil) işlemini yürütmeye Kurulumuz tarafından yetkili kılınmıştır.

  (Sitenin/Apartmanın mevcut banka hesabı kullanılacaksa)

  ..................................... adresindeki ............. Sitesi / Apartmanı için Kat Malikleri Kurulunca seçilen yönetici “...firmasi Profesyonel Site Apartman Yönetimi Firması sahibi ... münferit olarak Kat Mülkiyeti Kanunu hükümleri uyarınca, ....................... Bankası, ............... Şubesi nezdinde Sitemiz / Apartmanımız adına açılmış bulunan.............. no'lu hesapla ilgili olarak, para çekme ve her türlü bankacılık işlemini (internet bankacılığı işlemleri ve bankamatik kartı işlemleri dahil) yürütmeye Kurulumuz tarafından yetkili kılınmıştır.


  Alıntı
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 22 Ara 2012