Anoreksiya Tedavisine Yardımcı Uygulamalar

'Türkçe Sözlük' forumunda çirkinördek tarafından 27 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


  1. Bol bol meyve tüketin. Ihlamur ve portakallar anoreksiya hastalığının tedavisinde yardımcı olabilecek meyvelerden ikisidir. Meyvelerin içerdikleri sular sindirim sistemine oldukça yardımcıdırlar.

    Yemeklerinizde sarımsak kullanmaya özen gösterin. Yemek yaparken sarımsak kullanmak sağlığınız için oldukça yararlıdır. Kalbiniz için çok yararlı olmasının yanı sıra bu bitki anoreksiyanın tedavisinde ve iştah açmada da oldukça etkilidir.

    Evinizde zencefil bulundurmanız iyi olacaktır. Zencefilin kokusu duyularınızı harekete geçirir ve bu da iştahınızın yerine gelmesini sağlar.

    Kendinize bir yeme listesi oluşturun. Bir şeyler yemek çok önemlidir. Siz de anoreksiya hastalığının tedavisine belli zamanlarda yiyerek katkıda bulunabilirsiniz.

    Kilo vermekle ilgili uygunsuz ve yersiz tüm düşüncelerden kurtulun. Öyle olmadığı halde anoreksiya hastaları aşırı kilolu olduklarını düşünürler. Eğer bu hastalığa yakalandıysanız kendinize normal koşullarda kilonuzun ne kadar olması gerektiğini ve kilolu olmadığınızı, sağlıklı kalmak için de yemek yemeniz gerektiğini hatırlatmalısınız.