Anonymous Kimdir,Anonymous nedir,anonymous hacker

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Sitem tarafından 10 Eyl 2011 tarihinde açılan konu

 1. Anonymous Kimdir,Anonymous nedir,anonymous hacker,Anonymous hakkında bilgi ,anonymous hacker hakkında bilgi,Anonymous amacı nedir,


  Anonymous


  [​IMG]

  Anonymous 2003 yılında 4chan'de yayılmaya başlayan ve kendiliğinden büyüyen bir siber-aktivizm grubu. Kimliğini gizleyen birçok internet kullanıcısından oluşan bu grup, özellikle internet üzerinde serbest bilgi paylaşımının ve iletişimin engellendiği durumlarda toplu siber-eylemler gerçekleştiriyor.

  Hareket ilk başta bir hedefe yönelik eğlence olarak başlasa da 2008'den sonra internet özgürlüklerini kısıtlayan devlet ve kurumlara karşı protesto ve duruşlarıyla uluslararası alanda ‘demokrat-hackerlar’ olarak algılanmaya başladı. Anonymous, ABD’nin gizli diplomatik belgelerini yayımlayarak küçük çağlı krizlere yol açan WikiLeaks'e de destek vererek başarısında önemli rol oynadı.

  Dünyanın pek çok yerinden demokrat hackerların katıldığı ağda belirgin bir hiyerarşi bulunmuyor. Gruba destek vermek isteyenler, ücretsiz bir botnet yazılımını indirerek bilgisayarlarını Anonymous saldırılarında birer nefer haline getirebiliyor. Şu anda Anonyomus botnetinde 90 bine yakın bilgisayar olduğu tahmin ediliyor. Grup iki temel kurala sahip: Kimliğin gizli kalacak ve yalnızca ortak belirlenen hedefe birlikte saldıracaksın.


  netten alıntı